Цьогорічні святкування Різдва Йоана Хрестителя, які відбулись 7 липня 2017 року у Василіянській обителі в Улашківцях, Чортківського району, Тернопільської області пройшли по особливому. Божественну Літургію, в сам день празника очолив Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Василь Семенюк.

Чисельну участь у Літургії взяли ієромонахи з василіанських монастирів: о. Віталій Попадюк – провінційний секретар з Львова, о. Теодор Нагорняк – ігумен з Бучача, о. Володимир Маланюк – ігумен з Жовкви, о. Макарій Флячок з Бучача о. д-р. Прокопій Лотоцький з Бучача, о. Макарій Солюк – ігумен з Камянця-Подільського, о. Макарій Ленів – ігумен з Дрогобича, о. Ігнатій Москалюк – ігумен з Червонограду, о. Йосафат Хаймик – ігумен з Івано-Франківська, о. Венедикт Деркач – настоятель з Чорткова, о. Захарій Слободян з Гошева, о. Григорій Анастасин і брати новики із Креховського монастиря, о. Ігнатій Гвоздик з Луцька, з братів: бр. Онисим Чуба і Корнилій Сотник, генеральний вікарій Бучацької єпархії о. Володимир Заболотний, а також отці декани і парафіяльні священики.
Святкування розпочалось на передодні з вечірні і продовжилось нічними чуваннями. Cам день свята розпочався з утрені і молебня до Пресвятої Богородиці. Перед початком Літургії діти з нашої парафії урочисто зустріли і привітали Архиєпископа Василія.
На Архиєрейській Службі Божій, митрополит Василій звернувся до прочан з душпастирським словом. У своїй проповіді наголошував і заохочував про важливість особливої набожності до Йоана Хрестителя, навів приклади зцілень за його посередництвом. Враховуючи неспокійну ситуацію в країні, митрополит з великим болем в серці і переживанням, закликав прочан до спільної молитви за мир і спокій в Україні. Особливої урочистості додав святу спів хору із василіанського монастиря у Бучачі. По закінченні Архиєрейської Літургії, Архиєпископ уділив повний відпуст з нагоди 400 ліття Василіянського Чину. о. Власій Фуц – настоятель монастиря, в свою чергу, подякував Митрополиту і Архиєпископу, всьому духовенству і усім прочанам за спільну молитву.
На завершення відбулася хода до джерела, де відбулося урочисте освячення води.

бр. Теоктист Міщук, ЧСВВ
студент V – курсу Брюховицької семінарії

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011