Мабуть, важко знайти у Львові творчу особистість, про яку було б написано стільки монографій та газетних публікацій, як про актора Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької, Народного артиста України Святослава Максимчука. Цьому є пояснення. Він зіграв понад 100 ролей, особливу популярність здобув як майстер художнього читання: завдяки тонкому відчуттю стилю письменників, глибокого проникнення у психологію творів створив солідний доробок — понад 40 авдіоальбомів, половина з них — у серії «Українська класика від Святослава Максимчука». Також у репертуарі художніх читань Максимчука – твори Григорія Сковороди, Маркіяна Шашкевича, Степана Руданського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Леся Мартовича, Осипа Маковея, Василя Симоненка, Дмитра Павличка, Романа Лубківського, Ігоря Павлюка і багатьох інших письменників. А ще він став ініціатором і ведучим знакових «Заньківчанських вечорів» у Львові — своєрідних творчих звітів визначних особистостей.
Однак український актор театру і кіно Святослав Максимчук служить не лише Мельпомені, а й давно осідлав літературного Пегаса. Інакше і бути не могло, адже народився він того ж таки дев’ятого березня, як і наш Кобзар. І це вже доля його – вірно служити і писаному слову. Завдяки феноменальній пам’яті та літературній майстерності утвердився як автор цікавих і яскравих спогадів про родину, рідну Волинь, роки навчань та творчих шукань, про людські долі та цікаві постаті, з якими його зводило життя. І вилилися ці згадки, уже зі своїм упізнаваним літературним почерком в збірки есеїв “Мозаїка спогадів” та “Залишаюсь українцем”, презентація яких відбулася в Залі літературної слави.
Як зауважив голова Львівської письменницької організації, модератор творчого вечора Олесь Дяк, Святослав Максимчук знайшов свою нішу. Бо якщо в Європі майже вся література складається з есеїстики, то в Україні цей жанр перебуває в катастрофічному стані. І пан Святослав виконує поважну місію, присвятивши себе художній документалістиці.
Слово про літературний хист Святослава Максимчука тримали перекладач Андрій Содомора, редактор літературного журналу “Дзвін” Юрій Коваль, письменник і громадський діяч Михайло Косів, ведучий літературно-мистецьких радіопередач Зиновій Суходуб, культовий поет Богдан Стельмах, Шевченківські лавреати – письменник Роман Горак і артист-заньківчанин Богдан Козак, доцент Львівської музичної академії імені Лисенка Яким Горак, український політик Ярослав Кендзьор, представники преси.
Пресслужба Львівської обласної організації НСПУ
Пора вже засвоїти ІСТИНУ, що Андрій Содомора не тільки перекладач…
Андрій Содомора професор, автор 68 книг оригінальної прози, поезії і перекладів з грецької, латини та понад 550 літературно-критичних і наукових публікацій у періодиці, збірниках, антологіях.
Богдан Якимович, який недавно відійшов за межу, сказав мені, що в Україні нема ПОЕТА рівного Андрієві Содоморі… Моя стаття про добірку віршів, які Богдан Якимович ще мав можливість прочитати і радив мені щось написати…