У своїй дебютній вексилологічній книзі “Що ви несете?” Дмитро Дубілет розповідає найцікавіші історії про прапори усіх країн світу. Зайве говорити про масштаб цієї особистості, чи не кожного дня чуємо новини в ЗМІ про пана Дмитра і його багатогранну діяльність. Кажуть, що талант від Бога і якщо людина талановита, то обдарована дана особистість у всіх сферах життя. Політик, бізнесмен, банкір, співтворець Monobank, радник голови СБУ, міністр Кабінету міністрів України та ін.. Сьогодні пан Дмитро виступає в новій іпостасі – автора книги, яка народилась у видавництві Yakaboo Publishing
– Як виникла ідея створити книгу про прапори різних країн?
– Після того, як я хотів прочитати якусь книгу про прапори, але виявилось, що на цю тему написано лише енциклопедії або книги для дітей.
– Де і в кого навчались науці вексилології?
– Вчителя не було. Ну, хіба що Шелдон Купер. Загалом моя вексилологічна пристрасть з’явилась в 1996-ому році. Я тоді дивився чемпіонат світу з футболу і закохався у прапори, які показувалися на екрані біля рахунку. Пам’ятаю, у першому матчі на тому чемпіонаті зустрічалися Італія та Ірландія з майже однаковими прапорами! Тоді я не знав, що це не просто збіг, а вплив Наполеона Бонапарта.
– Чи існує в Україні Інститут вексилології? Чи хотіли б його очолити?
– Не чув про такий. Але існує геральдичне товариство. Очолити дуже хотів би, але доводиться займатися усілякими дрібницями на кшталт банків.
– Прапор – це свята реліквія для кожного громадянина будь-якої країни. Що ви думаєте про прапор? Яку він несе цінність для людини й людства?
– Якщо чесно, я не дуже люблю цей пафос навколо прапорів. У багатьох країнах передбачено покарання за спалювання національного прапору. В цьому плані мені ближче Данія та Японія, у яких закони забороняють спалювати прапор будь-яких країн, крім власного.
– У вас багато талантів: бізнесмен, підприємець, політик. Які ваші амбіції в письменстві?
– Дякую! Це була моя перша книга. Якщо чесно, не певен, що наважусь на написання ще однієї. Принаймні найближчим часом точно.
– Як знайшли видавця для своєї книги?
– Я познайомився з кількома видавництвами, але підхід Yakaboo мені здався найбільш професійним.
– Коротко розкажіть найзахопливішу історію прапора.
Ох, важко обрати… Ну, наприклад, прапор Бермудів. На ньому зображено корабель, який розбився об скелі, але 150 пасажирів (та один собака) вижили. Згодом один з цих пасажирів на ім’я Крістофер Ньюпорт дістанеться Америки та заснує там перше вдале підприємство з вирощування тютюну, чим підірве багаторічну монополію іспанців. Для цього йому довелося провести контрабандою насіння тютюну з острова Тринідад (за цей злочин за іспанськими законами належала страта). А ще, оселившись в Америці, Крістофер одружився з місцевою дівчиною на ім’я Покахонтас, відому всьому світу з диснеївського мультфільму.
– Що для вас символізує український прапор?
Наш прапор — один з чотирьох так званих біколорів, та єдиний не червоно-білий біколор.
– Чи плануєте поїздити по Україні з книгою та презентувати її в бібліотеках?
– Ні, не планував.
Розпитував Ярослав Карпець