Важка недуга спіткала відомого тернопільського письменника, журналіста і краєзнавця, головного редактора журналу “Літературний Тернопіль”, заслуженого діяча мистецтв України Богдана Мельничука.

Після встановлення діагнозу він змушений був розпочати тримісячне терапевтичне лікування онкологічної хвороби, вартість якого – 80 тисяч гривень. Потім його очікує операція в Національному інституті раку (м. Київ) і продовження терапевтичного лікування, на що теж потрібні гроші. Просимо в усіх небайдужих матеріальної допомоги пенсіонерові, адже потрібних коштів у нього нема. Телефон Б. І. Мельничука – 0672234108.
Номер його картки у ПриватБанку – 5168 7572 2946 8790.

Кошти на лікування катаракти (10 тис. грн.) потребує і Михайло Левицький – тернопільський поет і художник. Богдан Мельничук і Михайло Левицький – члени НСПУ. А письменники у нашій державі, це правда, за винятком небагатьох, живуть бідно, а допомоги від владців, особливо це помітно на Тернопіллі, ніколи не мали і, щоб не тішити себе ілюзіями, мати не будуть. Але це тема окремої розмови.
Але незабаром, 21 лютого, боротися із хворобами Богдану Мельничуку та Михайлу Левицькому допоможуть пересічні тернополяни, колеги по перу. Цього дня в Українському Домі «Перемога» відбудеться благодійний марафон «До рідної мови, до рідної людини…», приурочений до Дня рідної мови. З такою ініціативою виступила Тернопільська обласна організація НСПУ, зокрема її голова і координатор майбутньої акції – Олександр Смик. У «Перемозі» тернополяни зможуть купити книжки з автографами авторів. Кожен автор з Тернопільщини, який приїде на цю акцію, сам запропонує свої найновіші книги. Для того, щоб долучитися до заходу, авторам необхідно прийти з книгами на вказану годину.
Нагадаємо нашим читачам, що розпочнеться це дійство о 14-й год. автограф-сесією тернопільських письменників на підтримку Богдана Мельничука та Михайла Левицького і презентацією нових видань від українських видавництв. О 16.00 год. захід продовжить благодійний концерт «Де ростимо, там мусимо цвісти». Вхід вільний.