Сьогодні минає рік з дня виходу першого числа інформаційного бюлетеня Чортківського військкомату “Український воїн”. Видання такого взірця є єдиним не лише у Тернопільській області, а й за її межами. Основна мета – це популяризація українського війська, патріотичне виховання молоді, протистояння ворожій пропаганді, роз’яснення чинного законодавства України з приводу військової служби, мобілізації тощо. Ініціатори та видавці “УВ” прагнули хоч частково заповнити прогалини у цій надважливій роботі, яка на державному рівні майже не ведеться.


Почин підтримав та активно сприяв журналістам військовий комісар Чортківського ОМВК полковник Леонід Підручний. Проте у подальшому виявилося, що військом є, як мовиться, одним у полі воїном, позаяк ні міській, ні районній, ні обласній владі стало абсолютно байдуже, що буде з виданням завтра. Таке враження ніби це все треба винятково військовому комісарові та випусковому редактору.
Благо, що на Чортківщині ще не перевелися патріоти-меценати. Власне завдяки їм наш бюлетень “жив” упродовж року. Але чому безпеку країни мають дбати тільки директори місцевих коледжів, промислових та аграрних підприємств? Чому про таку серйозну справу як ось подолання ворога в інформаційній війні не дбає влада в Україні? Звірнімо увагу на факт, що на програму патріотичного виховання росіян на 2016-2020 роки з федерального бюджету РФ виділено 1,66 млрд. рублів! Підкажіть, будь ласка, а скільки на ці потреби виділено коштів у нас? Переконаний, що… Не хочу далі про це говорити, щоби не псувати собі нерви.
Навряд чи у цьому році “Український воїн” побачить світ. Благодійництво теж має певні рамки, і добродіїв-меценатів не можна “доїти” до безконечності. Вельми корисний для суспільства проект ліг “під сукно”. А шкода, справді шкода, що такі речі у нас не підтримуються!

Михайло Опиханий,

випусковий редактор інформаційного бюлетеня “Український воїн”