23 січня о 15.00 год. в РБК ім. Катерини Рубчакової відбудеться урочистий захід з нагоди відзначення 75-річчя з дня заснування районної газети ” Голос народу”. Безсумнівно, що лише газета «Голос народу» в Чортківському районі має таку цікаву й багатолітню історію.

Редакція чортківської районки «прописалася» на одній із найдавніших вулиць історичного центру міста — Зеленій, у старому двоповерховому будинку за №3. Разом з нею в будівлі сусідять редакція районного радіомовлення і районний краєзнавчий музей (займає весь другий поверх). Свого часу тут було медучилище, пізніше — гуртожиток останнього, проживали партійні функціонери тощо.
Своїм народженням газета має «завдячувати» приходу на західноукраїнські землі радянської влади. Для поширення комуністичної ідеології в маси тоді при кожному районному комітеті КП(б)У створювався друкований орган. Не стала винятком у цьому відношенні і Чортківщина.
Перший номер районки вийшов у світ в грудні 1939 року під назвою «Нове життя». З цією назвою вона виходила до квітня 1962 року, коли до неї у результаті укрупнення районів було приєднано гусятинську райгазету «Прапор комунізму» і копичинецьку «Зоря комунізму» та створено на її базі міжрайонну редакцію газети «Зоря комунізму». В січні 1965 р. проведено роз’єднання районів і від чортківської райгазети відокремлено гусятинську та копичинецьку редакції, однак назва «Зоря комунізму» за нею залишилася. І лише в грудні 1990 року вона отримала своє теперішнє ім’я — «Голос народу».
У різний час редакційний колектив очолювали С.Веріженко, В.Деркач, І.Коваленко, Б.Гледзер, Н.Головко, В.Шуляк, З.Фрис, А.Шуляк. Яскраві сторінки в літопис газети вписали відповідальний секретар А.Попов, завідуючі відділами М.Мироненко, О.Криворог, Т.Гетьман, Н.Ткачук, Г.Ткаченко, Н.Сторож, О.Ваврик, І.Возний, П.Шептицький, фотокореспонденти С.Осьмак, Д.Льорчак та ін. З чортківської районки пішли у літературу знані поетеси Т.Зарівна і Г.Костів-Гуска, з порога редакції розпочинався творчий шлях відомого поета-пісняра С.Галябарди, саме у «Новому житті» з’явились перші вірші відомого українського сатирика, нашого земляка А. Гарматюка.
Нинішній колектив газети «Голос народу» — це сплав досвіду і молодості. Поряд зі знаними в районі багаторічною завідуючою відділом редакції Анною Блаженко, фотокореспондентом Орестом Лижечкою обличчя районки творить і нове покоління журналістів. Газета прагне змінити акценти, об’єктивно відображати події сьогодення, на засадах християнської моралі утверджувати духовні цінності нашого народу, національну ідею.

Любомир ГАБРУСЬКИЙ, редактор районної газети «Голос народу».

One Response