Делегація з Чортківщини із офіційним візитом побувала у сусідній Польщі, зокрема в Тарнобжецькому повіті, з владою якого кілька років тому Чортківська районна рада підписала Угоду про співпрацю. Спершу й не вірилось, що документи, скріплені підписами та печатками перших осіб  нашого району та польської повітової влади стануть не просто формальними, а принесуть масу позитивних емоцій,  цікавих розмов, зустрічей, а головне – реалізацію проектів, завдяки яким українська сторона перейняла досвід у впровадженні реформи місцевого самоврядування. Діти та вчителі із Чортківського району впродовж двох заїздів чудово провели час  та повідали про таланти української  патріотичної молоді.

Третя делегація дорослих з семи чоловік завдяки активному громадському та політичному діячу Тарнобжецького повіту, а в минулому – його голові Даріушу Буковському, познайомилася не лише з визначними пам’ятками культури, діяльністю закладів органів місцевого самоврядування, освіти, медицини, спорту, соціального захисту, але і з прекрасними гостинними мешканцями сусідньої Польщі. Проект, який в грудні завершується,  фінансувався за рахунок коштів Фонду Громадянських Ініціатив і називався  “Від коренів  – до демократії “. Зважаючи, що багаторічне співробітництво  принесло хороші результати обом сторонам, домовлено про подальшу співпрацю між Чортківщиною та Тарнобжецьким повітом. Щоб не зурочити, не розповідаємо про наступні плани та їх реалізацію, але віримо, що нам получиться й надалі впроваджувати цікаві проекти, що сприятимуть розвитку місцевого самоврядування на наших теренах, обміну досвіду між державними службовцями, лідерами громадських об’єднань та учнівської молоді.

Надзвичайно цікава та насичена враженнями поїздка надихнула чортківську делегацію на втілення побаченого за кордоном у рідній країні, бо ніхто, окрім нас з вами, не спричиниться до побудови гуманного демократичного суспільства. На часі –   децентралізація, реформа місцевого самоврядування і важкі спроби – перестати нам бути “совками”. Чітка трирівнева система адміністративно-територіального устрою в Польщі, найширші повноваження передані на базовий рівень – рівень громад призвели до покращення життя наших сусідів. Так хочеться, щоб реальна політична воля влади впровадити реформу чи не вперше за роки незалежності України сприяла успіху структурних перетворень в Україні.

Не існує жодних сумнівів, що польсько-українська співпраця буде динамічно розвиватися, тому що у справжньої дружби немає кордонів і перепон! Незабаром, маємо надію, зустрічатимемо наших польських друзів на Чортківщині – завжди раді бачити світлих душею людей на теренах краю…

Ірина Гулька, начальник відділу освіти Чортківської РДА, керівник делегації

фото 2