Роман Фестрига із Коломийщини, який навчається у Заліщиках,  напам’ять декламує понад шістдесят творів українських класиків і дуже хоче стати актором.

Цього талановитого юнака  добре знають заліщани, бо часто виступає  на районній сцені: майстерно  декламує вірші, пропагує  українське слово. Улюблений його поет – Тарас Шевченко. Чи не всі його поезії юнак знає напам’ять. Навчаючись у Заліщицькому вищому професійному училищі, хлопець знайшов і другу родину, і друзів, і чудових наставників. Першими його талант помітили  викладачі Наталія Хомів, Віта Синітович та Любомир Кондуб. Ще досі педагоги пригадують перший виступ Романа на сцені районного будинку культури. Здавалось, зал завмер, коли він натхненно і артистично читав поему Тараса Шевченка «Гайдамаки». Попри це хлопець ще й власні вірші.
Є у репертуарі Романа Фестриги  твори Ліни Костенко, Бориса Олійника Миколи Вінграновського, Василя Симоненка,  Володимира Сосюри, Лесі Українки. Майстерно декламує уривки з прозових творів Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника та інших.
Особливо багато працює з Романом  Любомир Антонович Кондуб – вимогливий, але дуже справедливий його наставник, який  вірить у те, що юнак досягне своєї мети у житті.
А ще хлопець є частим гостем у районній бібліотеці, зокрема регулярно відвідує  засідання у Клубі творчої молоді, який діє тут впродовж багатьох років.  Ольга Тракало, директор бібліотеки, пишається хлопцем, як своїм рідним сином і підтримує у всіх починаннях.
Роман Фестрига цього року закінчив навчання у професійному училищі в Заліщиках. І хоч здобув суто технічний фах, твердо вирішив для себе – вступатиме на акторський факультет в Тернополі або у Києві. Хоче працювати в театрі, а якщо поталанить – то й у кіно знятися.
Що ж, судячи із перемог хлопця на різноманітних конкурсах, можна із впевненістю сказати, що саме так і буде.   А вони таки вагомі. У січні 2014 року  Роман став  переможцем обласного  фестивалю  поезії,  присвяченого відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка  у  номінації «Патріотична проза і поезія». В активі юнака –  Диплом  першого ступеня обласного відбіркового  туру  Всеукраїнського  конкурсу  читців імені Тараса Шевченка,  який організовував   Департамент  культури,  релігій та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації  і Тернопільський обласний  методичний центр  народної творчості.
Голова журі, заслужений діяч культури  і мистецтв  України, знаний у нашому краї  народний артист України, професор, український  актор театру, режисер,  педагог  В’ячеслав Хім’як, вручаючи нагороди  переможцям, запрошував їх на навчання  у мистецькі заклади.  Відтоді  й зародилась мрія  у Романа  – навчатись  і стати актором театру.
Роман Фестрига представляв Тернопільщину і на XXIII Всеукраїнському  відкритому  конкурсі  імені Тараса Шевченка, організованому у Києві Міністерством культури України  і  Українським  центром  культурних досліджень у травні 2014 року. Звідти теж повернувся зі здобутками – Дипломом лауреата  конкурсу ІІІ ступеня у номінації «середні навчальні заклади». Нагороду особисто вручали переможцеві  голова журі,  народна артистка України  Галина Яблонська та кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений діяч естрадного мистецтва Світлана Садовенко.
Роман сьогодні посилено готується до випускних іспитів та зовнішнього незалежного оцінювання. Хвилюється,  як і всі. Але каже, що його заспокоює написання власних віршів. Тому активно друкується в районній газеті і літературно-мистецьких журналах.
Батьки підтримують сина, хочуть бачити його щасливим, здоровим і успішним. А мрія, гадаю, обов’язково збудеться! Щасти!

                                                                                                                                                                                                                               Ірина Мадзій