«Діти – як квіти: поливай, то ростимуть», – у розмові мовила начальник відділу освіти Чортківської РДА Ірина Гулька, – тому, маючи безпосереднє відношення до виховання молодого покоління, хочеться прикласти максимум зусиль, щоб наші діточки росли розумними і людяними, порядними і щиросердечними, а головне – торували свої життєві стежини під опікою Всевишнього,- каже Ірина Михайлівна. 

– І тому, коли сестра Марія Кузь, ЗСПР  запропонувала провести святкування Міжнародного Дня захисту прав дітей спільно з районним відділом освіти, я, звісно, одразу погодилась.  Адже метою  прощі було прив’язати  дитяче, таке щире та від душі народжене довір’я і любов до Богородиці в Улашківській іконі, яка славиться багатьма чудами в наших краях.
«ПРЕСВЯТА БОГОРОДИЦЕ, ЗАХИСТИ ДІТЕЙ УКРАЇНИ!»,- таку назву мала цьогорічна дитяча проща до Улашківської Богородиці, яка відбулася 1 червня. Першочергово до участі у заході були запрошені школярі та вчителі Улашківського та Ягільницького освітніх округів, тому що їм найближче до с.Улашківці. Хоча усі бажаючі з усього Чортківського району і з міста Чорткова мали нагоду прикластися до проведення спільних заходів на благо наших діточок.
– Погода, на жаль, не дуже тішила нас, але ми вірили словам сестер Марії та Єремії, що це такі рясні Господні Благословення у вигляді дощу. І нам навіть не спало на думку відміняти святкування через холод  і опади… Думалось: «Скільки дітей приїде з стількома й святкуватимемо.» Втішно, що школи спільно з парафіями спрацювали і дітки, незважаючи на негоду, густенько потяглись ланцюжком до Улашківського монастиря. У програмі заходу проводилися: Свята Літургія, участь дітей у Пресвятій Тайні Євхаристії (Сповідь попередньо вдома), солодкий стіл, художні номери за участю дітей на теми: «Дитинство і Богородиця», « Бог і Україна», «Мир і сучасність», «Небесна сотня»; флеш-моб із символами християнської України та благословенного дитинства; молитва –посвята дітей під покровом  Улашківської Богородиці,- зазначила п.Ірина.
Вихованці навчально-освітніх  закладів, батьки, священики,сестри, катехити, вчителі, сільчани спільно молилися у монастирі та переглядали святкову програму з нагоди дитячого свята. Під завісу свята начальник служби у справах дітей райдержадміністрації В.Корнак з щирими словами привітань вручив усім присутнім подарунки та сувеніри, бо  на виділені кошти  із районного бюджету (3 тисячі гривень) було закуплено та вручено солодощі та канцтовари.
Перед запуском у небо жовто-блакитних кульок, голубів миру та покладання квітів до каплички Божої Матері із привітальним словом до учасників звернулась с.Марія Кузь, яка мовила: «Хотілось би подякувати нашому Владиці Дмитру, отцям- василіянам, отцям-парохам та директорам шкіл, які прислали своїх маленьких парафіян, батькам, катехитам, вчителям, усім представникам влади за допомогу в організації свята. Мабуть, коли Господь довіряв їм владу,то бачив наперед, що буде цей сьогоднішній день, коли вони прикладуть багато зусиль, щоб діти  були не тільки на різних розвагах в міжнародний День захисту дітей, а приїхали сюди, до Божої Матері, просили її могутнього захисту.
Начальник відділу освіти Чортківської РДА Ірина Гулька у своєму виступі звернулася до дітвори словами притчі: « – Найбільше на світі люди хочуть літати. Господи, подаруй їм крила, – попросив якось Ангел у Бога.
– Дивись! – Велів Господь і показав Ангелу немовля з крильцями.
– Ти дав людям крила! – Захоплено вигукнув Ангел. Але тут він зауважив, що крила у дитини невидимі.
– Всі немовлята отримують в дар невидимі крила! – Знову пролунав Небесний Голос – Дивись, що буде далі.
Ангел придивився і побачив, як крилатий малюк весело грає зі своїм старшим братом. Раптом старший штовхнув молодшого. Той у помсту викрикнув лайливе слово. Ця лайка, немов важкий камінь, вдарилася об невидиме крило і зламала його. Чим старшим ставав хлопчик, тим частіше лайливі слова, бійки і злоба з’являлися в його житті, і невидимі крила за спиною поступово зникали. То ж, дорогі діти, я хочу, щоб ті невидимі крила, які кожному з нас дав Всевишній, ніколи не зруйнувались. Будьте добрими, і ви обов’язково досягнете висот у навчанні, в улюблених справах!»,  –  мовила п.Ірина.
Голуби миру, які злетіли з рук малечі у дощову небосинь,  таки дають надію, що все буде добре у нашій країні, що буде затишок в душах, комфорт в оселях і Бог у серці…

Світлана Петрів

IMG_5389

021

One Response

  1. Люба Дмитрук

    було все дуже гарно, наші діти взахваті, дякуємо освіті і церкві за розуміння інтересів дітей і хочемо ще співпраці. такі заходи ніколи не зашкодять