“І ллється в слово Божа сила” – під такою назвою в музеї Б.Лепкого м. Бережани пройшла творча зустріч із відомою в краї письменницею, журналісткою, фотохудожницею Валентиною Семеняк-Штангей (м. Тернопіль).

Присутні на заході музейники, бібліотекарі, краєзнавці, вчителі та учні гімназії, бережанські шанувальники літератури мали можливість ближче познайомитися з талановитою авторкою численних видань, у тому числі й дитячих книжок, неординарною особистістю, палкою патріоткою України, духовних надбань. Коротко про її творчу біографію розповіла ведуча заходу, зберігач фондів музею Б.Лепкого, лауреат премії ім.. Братів Лепких Надія Дирда.
Валентина Семеняк (Штангей) народилася на Черкащині у містечку Тальному. Дописувати почала ще в шкільному віці. Після закінчення десятирічки студіювала журналістику у Київському державному університеті ім. Т. Шевченка. Згодом переїхала в Тернопіль. Мешкає у Великих Гаях на Тернопіллі. Пані Валентина працювала в газетах «Вільне життя», «Тернопіль вечірній», «Ровесник», у західноукраїнському представництві канадського журналу «Родина», власним кореспондентом у всеукраїнській газеті «Гарт». Друкувалась у багатьох республіканських виданнях: «Жінка», «Україна», «Березіль», «Літературна Україна», «Патріот України», «Українська газета», «Сільські вісті», «Сільські обрії», «Життя» «Молодь України», тощо. Активно співпрацює з газетами «Україна молода» (м. Київ), «Місто» (Тернопіль), журналом «Будьмо здорові» (м. Київ). Член обласного літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників. Лауреат літературного конкурсу гумору та сатири у Філадельфії (США), переможець Всеукраїнського літературно-краєзнавчого конкурсу ім. Мирона Утриска, Міжнародного літературного конкурсу «Православна моя Україна». У творчому доробку письменниці – книга для дітей «Пригоди маленького люстерка», «Чи легко бути мамою?», «Світ, який люблю», «Срібна пектораль», «Спитай у свого Янгола», «Писана торба» та ін. У цих книгах – світ духовності української жінки, віра у Божу силу, у перемогу добра.
Під час зустрічі Валентина Семеняк, яка дуже любить Бережани, називаючи їх містом, що має душу, щедро ділилась враженнями від своїх численних подорожей, які є для неї невичерпним джерелом натхнення, з котрого народжуються нові літературні твори. Демонструвала чимало цікавих фотографій, зізнаючись, що з усіх країн, де їй вдалось побувати, найбільше вражень залишилось від подорожей до Індії й Тибету. Завершилась зустріч традиційною автограф-сесією. Працівники музею (директор Олег Захарків) подякували авторці за подаровані музею книги, хвилини щирого спілкування з бережанцям.
Цікава зустріч із Валентиною Семеняк пройшла також і в конференц-залі Бережанського агротехнічного інституту, де зібралося чимало студентів та викладачів. Завідувач відділу гуманітарної освіти, виховання та студентських справ агротехнічного інституту о. Володимир Зайчук подякував гості, побажавши натхнення і нових творчих доробків. Письменниця презентувала бібліотеці інституту свої книжки з автографами й пообіцяла навідуватись до Бережан частіше.

Тетяна Бідзіля.

2015_03_17 005

2015_03_17 036

2015_03_17 007