День Великої П’ятниці присвячений спогадам про засудження на смерть, хресних страждань і смерті Господа Нашого Ісуса Христа. У богослужінні цього дня Церквапідность нас до рамен Христового Хреста і перед нашим побожним і трепетним поглядом зображує спасительні страждання Господа від кривавого поту в Гефсиманському саду до Розп’яття і поховання. Тож, головним християнським обрядом в п’ятницю є винос плащаниці. Урочисто-зворушливе дійство винесення плащаниці в церкві Святої Покрови завершилося посвяченням Жертовника, який призначений для проскомидії, приготування всього необхідного для Таїнства Євхаристії. Місце, де розміщений Жертовник, знаменує собою Вифлеємські ясла, у яких лежав Спаситель.
За словами настоятеля церкви Святої Покрови митрофорного протоієрея Михаїла Левковича, час освячення і направду символічний – у день Великої П`ятниці. «Ми вдячні всімвірянам, котрі доклали свої зусилля для придбання і взяли участь в освяченні Жертовника, бо без Божого зволення і людських рук не відбувається нічого в нашій церкві. Тільки з небесною поміччю можна продовжувати головне завдання релігійної діяльності, яка має спонукати людей до нормального духовного ритму життя, що слугуватиме заставою для майбутнього спасіння. Релігійне життя громади повинно бути якісним і ефективним, а для цього необхідно, щоб духовний храм поповнювався дорогоцінними атрибутами церковного вжитку», – мовить о. М. Левкович.
Береже своїх вірних Пресвята Богородиця, оповивши серця Своїм святим Покровом… В храмі, що розпростер свої обійми біля Чортківського замку завжди було і є велелюдно, сюди і далі будуть приходити парафіяни, щоб молитися і зробити пожертви у церковний Жертовник, тому що церква зводиться, існує, розширює свої межі завдяки Божій волі і допомозі людей. Спільна духовна діяльність вважається головним стрижнем в житті будь якої релігійної громади, а на густому мережеві віри зводяться міцні стіни доброти і благодаті.
Ірина Зенчак-Гулька.