Вчора у Чорткові  в актовій залі ЗОШ №2 відбулася зустріч інтелігенції міста з членом Національної Спілки письменників України, дослідником української історії Володимиром Білінським, якого представила чортківчанам заступник головного редактора газети «Вільне життя» Галина Садовська.

Письменник-історик виступив з захоплюючою розповіддю про суперечливу і брехливу російську історію, наші національні гідність і пріоритети, розвінчував ріжні міфи та стереотипи, які нам втовкмачувала і втокмачує російська імперія. Багатьом від такої розмови полуда спадала з очей.

 Для історичних досліджень вченого ця тема стала пріоритетною в останні роки, а раніше він написав та видав трилогію «Країна Моксель або Московія» та дилогію «Москва Ординська». За ці дослідження автор у 2011 році був нагороджений Державною премією ім. І. Франка у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері». Книги Володимира Білінського, без перебільшення, викликали в Україні і за кордоном великий читацький інтерес та суспільний резонанс. Трилогія вже витримала кілька видань.

Дослідження історії Русі з часів її виникнення Володимир Білінський  веде вже понад двадцять років, для цього вивчає і аналізує праці російських та українських істориків усіх часів, архівні матеріали та стародавні літописи.

Зустріч чортківчанами була сприйнята з великою зацікавленістю. Воно й не дивно, адже дослідник на основі аналізу архівних матеріалів зробив щодо неї відкриття, які по-новому трактують історичні події того часу.

 Володимир Білінський відповів на численні запитання з аудиторії.

Єдине, що не встигли зробити організатори зустрічі – це проанонсувати у тиражних ЗМІ подію, яка відбувалася вчора, а ще не зізвала деяких чортківських хрунів на просвітницьку бесіду із дослідником історії і талановитим майстром пера.

«Золота Пектораль».