У Комітеті з Національної премії України ім. Тараса Шевченка відбувся третій тур обговорення конкурсних творів, висунутих на здобуття Національної премії 2015 року. За результатами таємного голосування були названі лауреати у чотрьох номінаціях. Цим повідомленням сьогодні рясніють українські ЗМІ.

У номінації «Література» премію отримав Юрій Юрій Буряк за книгу поезій «Не мертве море». Переможцем у номінації «Літературознавство і мистецтвознавство» став Костянтин Москалець за книжку есеїв «Сполохи». У номінації «Образотворче мистецтво» лауреатом став Микола Компанець за мистецький цикл «Земля моїх батьків». Премію у номінації «Театральне мистецтво» здобув Петро Панчук, актор Національного театру ім. І. Франка, за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені.
Цьогоріч Національну премію у номінаціях «Публіцистика і журналістика», «Музичне мистецтво» і «Концертно-виконавське мистецтво» вирішено було не вручати.
Рішення Шевченківського комітету затвердив його голова Борис Олійник. Далі (за процедурою) секретаріат подасть документи переможців і свої протоколи в Адміністрацію Президента України, щоб глава держави Петро Порошенко підписав Указ. Планується, що, за традицією, церемонія нагородження відбудеться до дня народження Кобзаря.