Стара давня мудрість говорить, що кожна дитина з’являється на світ обдарована Господом якимось талантом, і тільки батьки її роблять безталанною.  Як не прикро, але доля правди в цьому, на жаль, є.

Ось чому, сьогодні  хочеться поговорити  про наших дітей, і про те, як допомогти зрозуміти, що вони особливі, і  ці особливості використати їм на благо. Цьому, безперечно, допомагає рідна школа. Адже, школа – це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе, і тому вся діяльність навчальних закладів району вибудовується так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя, гармонізації і гуманізації відносин між учнями і педагогами, школою і родиною, ґрунтуючись на ідеї самоцінності дитинства, діалогу, усвідомленого вибору особистого життєвого шляху. Тому в наших школах створені відповідні умови для розвитку творчої обдарованості учнів, а кожен педагогічний колектив ставить за мету виявити і допомогти учневі розвинути інтелектуальні та творчі здібності, природні задатки, підвищити соціальний статус обдарованої молоді.
В навчальних закладах ведеться робота по залученню учнів до інтелектуальних конкурсів: знавців української мови ім. Петра Яцика, Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», Міжнародного фізичного конкурсу «Левеня», Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник» – участь учнів в олімпіадах, науково-дослідницька робота в рамках МАН.
Розвитку творчих здібностей учнів сприяють проведення у школах  предметних тижнів, конкурсу «Таланти нашої школи», в ході яких проводяться: виставки творчих робіт учнів, турніри знавців, інтелектуальтно-розважальні ігри, науково-практичні конференції, комп’ютерні презентації творчих робіт. Однією з ефективних форм роботи з обдарованоюмолоддюзакладів району є створення умов для отриманняосвіти в позашкільних закладах. Школи співпрацюють з Будинком творчості школяра, юнацько-спортивною школою. У школах працюютьгуртки:  хореографії, хорового і вокального співу, гуртки комп’ютерноїтехніки, спортивнісекції.
Учні шкіл є учасниками, переможцями шкільних, районних,  обласних олімпіад, Всеукраїнських конкурсів,  оглядів художньої самодіяльності .
19 травня 2014 року у Тернополі відбувся фестиваль-форум для обдарованої учнівської молоді області «Гордість і надія Тернопілля». Учасниками стали 48 дітей у 12 номінаціях. Захід проводився з ініціативи та сприяння голови обласної державної адміністрації Олега Сиротюка.
Метою  фестивалю-форуму стало  стимулювання, підтримка та заохочення обдарованої і талановитої молоді Тернопільщини. Переможці обласних етапів Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних дисциплін, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України і Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, а також учнівська молодь, яка має високі результати в галузі позашкільної освіти, отримали цінні подарунки та премії голови обласної державної адміністрації.
Та найбільшою гордістю нашого району є Яворський Сергій Тарасович, учень Джуринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чортківського району, який нагороджений грамотою від Тернопільської обласної державної адміністрації у номінації “трудове навчання і фахова майстерність” (премія імені Михайла Паращука): Ми освітяни переконані, що наполегливою працею молодь Чортківського району здолає усі вершини в ім’я розквіту рідної України! Адже, обдаровані діти – майбутній цвіт нації, гордість і честь України.
Отож, придивляємось уважніше до своїх дітей, може поруч з нами живуть та навчаються справжні таланти та обдаровані особистості, які в майбутньому забезпечать інтенсивний соціальний розвиток та науковий прогрес, дальший розвиток науки і культури, всіх областей виробництва і соціального життя України.
Бажаємо подальших успіхів у роботі з обдарованими дітьми!

 

Методист РМК Світлана Махно

VOHRiBD4-q0

8ExxGmRAH4o