Мій добрий приятель, з яким мені довелось кілька років працювати у місцевому часопиписі, фотокореспондент газети «Голос народу» Орест Лижечка, член Національної спілки фотохудожників України і член Національної спілки журналістів України не потребує особливої атестації.

За плечима митця вже є серйозні здобутки, про це, зокрема, засвідчують численні публікації про його бурхливу творчість в українських та закордонних ЗМІ, персональні виставки у виставкових залах. Його душа завжди тягнеться до краси і гармонії навколишнього світу. Митець захоплює своїм ясним розумом, невичерпним оптимізмом, жертовною любов’ю і віданністю високому мистецтву. Творчий стиль Ореста Лижечки зримо відповідає його характеру, стилю життя, внутрішній сутності. Роботи фотохудожника зачаровують тихою елегійністю і спокійною світлою вмиротвореністю, бо вони створені його добрим серцем. Багато добрих слів ще можна сказати про Ореста Лижечку, який знайшов свою неповторну мову, трепетну образність, вишукану насичену гаму, свою стежку у велике мистецтво.
Цей послужний список почесних відзнак заслуженого художника Міжнародної федерації фотомистецтва (EFIAP) Ореста Лижечки поповнився нещодавно ще однією нагородою – подякою виконавчого комітету Хмельницької міської ради за вагомий особистий внесок у розвиток національного фотомистецтва, пропаганду фотографічних знань серед молоді та з нагоди відкриття виставки фотографій у м. Хмельницький. Так-так, там в музеї фотомистецтва на вулиці Проскурівській, було репрезентовано виставку його півста фоторобіт “Мелодія світлопису”. Винуватця імпрези, де зібрався тамтешній бомонд, привітав Хмельницький міський голова Сергій Мельник. Було влаштовано й майстер-клас від Маестро для всіх, хто не мислить свого життя без вишуканої гами кольорів, високого фотографічного мистецтва…
“Мелодія світлопису” – таку назву мала виставка творчих робіт фотохудожника з міста Чорткова Тернопільської області Ореста Лижечка.
У відкритті виставки взяла участь керуюча справами виконавчого комітету міської ради Людмила Черевченко, котра й привітала майстра світлопису з відкриттям персональної виставки, подякувала йому за те, що завітав до Хмельницького з цікавими роботами. Про це, зокрема, багато писалося тамтешніми ЗМІ.
“У Вас, Оресте Франковичу, дуже гарний погляд на наше українське життя. Україна та українці – настільки теплі й добрі у них душі. Це наша Батьківщина. А Чортків і Хмельницький зовсім поряд”, – зазначила споглядаючи роботи автора Людмила Черевченко.
З побажаннями здоров’я й подальших творчих успіхів керуюча справами вручила автору подяку від міського голови Сергія Мельника і фотоальбом “Художники Хмельницького” та запросила ще раз відвідати наше місто з новими цікавими тематичними роботами.
Сам чортківський митець, який не уявляє своє життя без творчості, розповів: “дев’яносто відсотків моїх робіт зроблені на Чортківщині, а половина з них – біля мого дому. Вважаю, що все цікаве можна знайти поряд з нами і не обов’язково кудись їхати. У мене все виходить спонтанно. Іноді випадкові фото бувають кращими за сплановані”.
На згадку про подію Орест Лижечко подарував музею фотомистецтва старовинну книгу “Порадник фотографа”, видану у 30-х роках минулого століття.
Головним для глядача вперше став не стільки зміст фотографій, скільки техніка виконання. Автор каже, що під час обробки світлин фотошопом не користується, намагається вибудувати композицію так, щоб вона не потребувала технічної обробки. Завдяки правильній, професійній техніці природа на фото автора — жива і свіжа.
Нагадаємо читачам, що роботи фотохудожника експонувалися у виставкових залах і салонах Чорткова, Тернополя та інших міст України, а також у 53 країнах світу.
Поглянути на цікаві роботи міг кожен охочий. Виставка тривала впродовж місяця. Орест Лижечка запросив хмельницьких фотохудожників до Чорткова, де, за його словами, теж відбувається чимало цікавих фотовиставок, творять багато митців, живуть добрі і гостинні люди.

Володимир Погорецький.

DSC_0563

DSC_0585

IMG_9341

IMG_9513

20_Дуже-сумно-1024x768

гуси-1024x768