Ось і пролунав останній дзвоник, який дає відлік для нового, уже самостійного життя. Та не завжди він лунає у школі…

У Збаразькій виправній колонії управління ДПтС України в Тернопільській області (№ 63) для засуджених жінок, які навчаються у ЗОШ при Збаразькій виправній колонії відбулося свято Останнього дзвоника.
З теплими словами привітань до учнів завітали: педагогічні працівники ЗОШ с. Добриводи: Котяш І.Д., Найда І.Є., Олянишин Р.П., Гороховська І.Я., представники Громадської Ради Купчик М.Р., керівництво установи Збаразької виправної колонії (№ 63).
В умовах ізоляції не так просто підібрати слова для виступу, але з розумінням і щирими вітаннями кожен з присутніх звернувся до учнів. Ось рядки з привітань класного керівника Романа Петровича Олянишина: «…так, сталося що Ви здобуваєте освіту поза колом ваших сімей, родин та друзів, бажаю, щоб ця неприємна сторінка Вашого життя якнайшвидше була перегорнута, а ці здобуті знання та атестати, допомогли вам добре влаштуватися в житті».
Гості, які завітали на свято в установу, привітали із здобуттям нових знань і побажали знайти свою життєву стежину та Божого благословення.
Адміністрація установи та педагогічний колектив вірить в те, що з вірою, надією, любов’ю їхні підопічні обов’язково подолають всі труднощі і доля знову пригорнеться до них.
З метою реалізації права засуджених на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти, формування у них свідомого прагнення до участі у соціально-корисній діяльності, на подвір’ї навчального закладу установи Копичинської виправної колонії (№ 112) проведено святкові заходи присвячені святкуванню «Останнього дзвоника». Цього року випускниками стали 11 учнів 12 класу та 4 учні 9 класу.
На урочисті заходи було запрошено голову спостережної комісії Желізняка З.І., голову Громадської ради Лозовського О.Д.
Від адміністрації установи з вітанням перед учнями виступив заступник начальник колонії із соціально-виховної та психологічної роботи майор внутрішньої служби Олександр Окрушко, який привітав всіх присутніх з святом, побажав не зупинятись на досягнутому, а здобувши освіту та з отриманими знаннями продовжити навчання у навчальному центрі при установі, а ті хто звільняються продовжити навчання у вищих навчальних закладах та бути повноправними членами суспільства.
Вечірнім класам Чортківської загальноосвітньої школи – інтернат І-III ступенів при Чортківській установи виконання покарань управління ДПтС України в Тернопільській області (№ 26) виповнюється цього-річ 9 років. Ось і останній шкільний дзвінок. Для когось це – відбування покарання. Для когось це – крок у самостійне життя.
На святі останнього дзвоника, який відкрив директор Чортківської загальноосвітньої школи-інтернат О. А. Ковальчук прозвучали теплі вітання на адресу педагогічних працівників Чортківської загальноосвітньої школи-інтернат та учнів.
Починаючи з 1 вересня, ув’язнені та засуджені мали змогу навчатися у 10 та 12 класах. Педагогічні працівники надавали їм ґрунтовні знання, виховання у них любові до України, її народу. Школа дає новий поштовх тим, хто оступився і хоче віднайти себе у цьому житті. Особи які утримуються в установі мали змогу підвищувати свій загальноосвітній рівень незалежно від віку.
Потрібно наголосити, що середня освіта у нашій країні є обов’язковою. І це надзвичайно добре, що громадяни України, які в силу різних життєвих обставин скоїли злочини, мають змогу навчатися і отримувати атестати про закінчення освіти, який, безумовно, стане їм у нагоді в подальшому житті.

Прес-служба
управління ДПтС України в Тернопільській області

100_3276

DSCF0566