Минуло вже вісім років, як перестало битися серце нашого земляка Остапа Михай­ловича Нагірняка з Чорткова – великого жит­тєлюба, людини непере­січних талантів і неабия­кої духовної привабли­вості, до глибини душі закоханої в Україну. Де бралося у цій людині стільки добра?

Вочевидь, це був щед­рий Божий дар, який він з легкістю віддавав людям, коли з 1953 по 1965 рік працював учителем фіз­культури у СШ №2 і вихо­вав цілу плеяду фізкуль­турників: майстрів спор­ту, кандидатів у майстри спорту, першорозряд­ників. У цій російськомов­ній школі він підготував, себто був першим тре­нером, заслуженого май­стра спорту, чемпіона світу і Європи, капітана збірної Радянського Союзу з гандболу Валерія Зелєнова. З 1965 по 1993 рік, аж до виходу на пенсію, працював у медичному училищі, де завжди знаходив розуміння і підтримку в особі директорів А.Тустановського та Л.Білика. Саме у ті роки за його сприяння та ініціативи будується у медичному навчаль­ному закладі красень спортзал, відкриваю­ться спортивні секції, студентська волейбо­льна команда здобуває перші місця на чемпі­онаті України серед команд медичних вузів.
Остап Михайлович пропагував здоровий спосіб життя, дбав про розвиток спорту у нашому місті та районі. Разом з однодумцями Казимиром Ліщинським, Олександром Федуном, Володимиром Гаврисьо, Андрієм Романюком, Валерієм Большаковим та іншими долучився до будівництва стадіону “Харчо­вик’’ у нашому місті. Енергії у цієї людини протягом усього життя було не позичати.
Він не був членом комуністичної партії, хоч йому багато разів рекомендували влитися у її ряди, пропонуючи натомість навчання у юридичному інституті, роботу у райкомі партії і т.ін. Та Остап Михайлович завжди говорив: “Я не можу судити людей, я їх можу тільки вихо­вувати”. І це було кредом усього його життя.
Народився Остап Нагірняк 1 липня 1929 р. в бідній селянській родині у с.Шманьківцях. Коли йому виповнилося дев’ять років, а братові – п’ять, померла мама. Діти залишились напівси­ротами. Гостро відчуваючи потребу до навчан­ня, згодом вступив до чортківської гімназії “Рідна школа’’, шлях до якої вимірювався кожно­го дня десятками кілометрів. У 1950 р. він закін­чив Чортківський технікум землевпоряд­кування. У 1950-1952 рр. служив у Збройних силах СРСР в Республіці Дагестан, завершив курси молодших офіцерів та отримав звання лейтенанта запасу. Відтак працював і заочно навчався у Кременецькому педінституті, який закінчив у 1964 році.
Остап Нагірняк був хорошим сім’янином, разом з дружиною Євгенією Іванівною, яка понад 20 років працювала друкаркою в районній газеті “Зоря комунізму”, прожили щасливо 53 роки. Виростили сина Руслана – колишнього журналіста, видавця, заступника дирек­тора київського видавництва “Просвіта”. До речі, дружина Руслана Нагірняка – Зоряна Павлівна – була відповідальним сек­ретарем всеукраїнського тижневика “Шлях перемоги” (обоє нині – пенсіонери), син – названий на честь свого діду­ся Остапом – кандидат істори­чних наук, старший викладач одного з київських вузів, автор багатьох наукових праць.
Остап Михайлович був не тільки активним пропаган­дистом фізкультурного руху, а й активним поборником української незалежної держа­ви. Він був одним із перших прихильників створення в медучилищі у кінці 80-х рр. уже , минулого століття осередку НРУ, утворення товариства “Просвіта” ім.Т.Г.Шевченка, постійно брав участь у всіх масово-політичних заходах району і міста. Остап Нагірняк був не тільки фізкуль­турником, а й громадським діячем, активним учасником парафіяльного хору церкви св.Володимира Великого. У 1995 році разом з групою чортківчан побував на похоронах Патріарха Володимира Романюка у м.Києві і став свідком масового побиття людей кучмівським режимом. Його можна було побачити скрізь: на зустрічах з народними депутатами та політичних заходах, мітингах і демонстраціях, зборах. Він знав, що все на світі швидкоплинне, а справи, у які він вкла­дав часточки своєї душі і тіла, залишаться у пам’яті земляків назавжди.
Спасибі вам, Остапе Михайловичу, що були з нами.

Володимир Погорецький.

На світлині 1999 рік. Весна. На могилі Михайла Барана - дружина  Михайлина Баран, близький родич Остап Нагірняк, син Євген Баран.

На світлині: На могилі Михайла Барана – дружина Михайлина Баран, близький родич Остап Нагірняк, син Євген Баран. Весна 1999 року.

На світлині: 2006 рік. Весна. Біля криниці Олесь Баран, Остап Нагірняк, Михайлина Баран, Євген Баран.

На світлині: Біля криниці у Джурині Олесь Баран, Остап Нагірняк, Михайлина Баран, Євген Баран. Весна 2006 року.

На світлині: 1 липня 2004 року. 75-річчя Остапа Нагірняка відзачають, крім самогоювіляра - син Руслан Нагірняк, Михаййлина та Євген Барани, внуки.

На світлині: 75-річчя Остапа Нагірняка відзначають Євген Баран, Михайлина Баран, ювіляр і син ювіляра – Руслан Нагірняк. 1 липня 2004 року.