Не пригадую, коли останнім часом з таким задоволенням брала до рук книгу есеїстки, як оцю, щойно отриману від Петра Сороки, під назвою «Маэстро солнечных хоралов», видану в знаному московському видавництві «Мир Софии».

Світ Софії – то світ мудрості. І ця книга підтвердження високого статусу видавництва.
Відрадно, коли форма (а поліграфія книги запаморочлива!!!) відповідає змісту.
Цю книгу не тільки приємно тримати в руках, гортати, вдихати ще свіжий запах типографічної фарби, а й читати. Тут відкриття, що називається, на кожному кроці.
Відкриття світоглядні, естетичні, духовні, релігійні.
Ця книга про блаженного Іоана – видатного мислителя і поета, містика і провидця, тісно пов’язаного з Україною.
Його книги добре знані не тільки в Росії і Україні, а й усьому світі, бо спрямовані на те, щоб всі народи на землі жили в мирі і спокої.
Про о.Іоана писали такі видатні письменники як Євгеній Рейн і дагестанець Аддало, Володимир Алейніков і Леонід Белов. Але П.Сорока нікого з них не наслідує і не повторює. Образ великої людини, який він змальову, цілком самобутній і оригінальний, неповторний і цільний.
Читати есеїстку Сороки велика втіха для серця і розуму.
Його фраза дзвінка, поетична, крилата і летюча.
У нього немає пустопорожніх речень, все містке, цільне, глибоке і при тому легке для сприйняття, неймовірно просте.
Але це оманлива простота, бо за нею важка робота стиліста, ловця слів, як висловився недавно про нього один із провідних українських критиків – М.Карасьов.
П.Сорока з любові і в ім’я любові, і саме це, як на мене, єднає його з великим російським сподвижником і любомудром отцем Іоаном.
Книга «Маэстро солнечных хоралов» видана в Росії, призначена передусім для російськомовного читача, але маю певність, що естетично підготовлені читачі в Україні теж прочитають її з неабияким інтересом.
Ще раз хочеться наголосити: це видання покликане нести мир, любов, благодать і спокій на нашій планеті. Така його висока і свята місія.
Нині в непрості часи протистоянь, смертей, кривавих лих і людських страждань це особливо цінно. Тож подякуймо авторові за його чесно виконану роботу і відкриймо для себе справжній образ блаженного Іоана – великого мислителя і любомудра, автора цілої бібліотеки унікальних книг.

Руслана Галицька,

кандидат філологічних наук,
м.Броди на Львівщині.