1 листопада у Бережанах відбулася визначна подія – відкриття та освячення пам’ятної дошки Митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому на будівлі церкви Пресвятої Трійці Бережанської парафії УГКЦ. На дошці напис: «Митрополит Андрей Шептицький з канонічною візитацією відвідав Бережани та храм Пресв. Трійці у 1901, 1928 та 1930 рр. Встановлено у 2015 р. на відзначення 150-ліття народження Владики».

Ініціаторами відкриття меморіальної дошки з граніту (художник Ігор Кліщ, ковальські роботи – Віталій Комонько) були парох Церкви Пресвятої Трійці о. Іван Хрептак та заступник директора Державного історико-архітектурного заповідника, Почесний громадянин м. Бережани Богдан Тихий.

В урочистостях, приурочених 150-літтю від Дня народження видатного українського церковного й громадського діяча Митрополита Андрея Шептицького, взяли участь 14 священиків на чолі з отцем-деканом Михайлом Бугаєм та парохом церкви о. Іваном Хрептаком, представники місцевої влади, громадськості, сотні громадян міста та сіл району.  Учасники зібрання здійснили  молитовну хресну ходу «Стації Митрополита» вулицями міста з роздумами про життя й діяльність  праведного слуги Божого Митрополита Андрея. У цей неспокійний час, коли Україна стоїть перед одним із найбільших викликів сьогодення, а саме перед російською загрозою, вчення Андрея Шептицького про єдність є для нас чи не найактуальнішим.

Священики висловили щиру вдячність усім, хто підтримав справу спорудження меморіальної дошки. Відтепер вірні парафії матимуть постійне заохочення жити й працювати на благо рідної України так, як це робив Митрополит Андрей Шептицький.

Тетяна Бідзіля.

2015_11_04 064

2015_11_01 068