Профілактичні заходи під умовною назвою «Літо-2014», які стартували з початком шкільних канікул, на жаль, не обходяться без неприємної статистики. Якщо в місцях організованого відпочинку – таборах, оздоровчих закладах міліціонерам вдається проконтролювати ситуацію і не допустити скоєння злочинів та правопорушень неповнолітніми, то кількість порушників зростає серед тих, хто проводить літні канікули, як правило, без належного догляду.

Так, у райцентрі Чортків 12-річний місцевий житель попався на крадіжці з церкви. Хлопчина заліз до храму і викрав звідти гроші зі скриньки для пожертв. Проте витратити їх на розваги, як планував, не встиг – його спіймали працівники міліції. Правоохоронці встановили, що вихованням підлітка фактично ніхто не займається. Він зростає у неблагополучній родині, де красти – це звична справа. Оскільки хлопець ще не досяг віку, щоб нести кримінальну відповідальність за вчинення крадіжки, то до адміністративної відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків буде притягнуто його батьків.

Постануть перед законом і родичі 12-річного жителя Зборівського району. Хлопець теж вчинив крадіжку. За наживою поліз до помешкання односельчанина. Підліток добре знав, що в будинку тимчасово ніхто не проживає, тож скористався цим. Розбивши вікно, проник до чужого помешкання. Звідти виніс радіоприймач, дві колонки та набір слюсарських інструментів. Та збути крадене хлопчині не вдалося – його викрили працівники районної міліції.
Як розповів начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей обласного управління внутрішніх справ Петро Тихович, операція «Літо-2014» триватиме до кінця серпня. Правоохоронці і надалі разом з відповідними службами будуть стежити, як проводять свій вільний час неповнолітні.

СЗГ УМВС України
в Тернопільській області