Шановна редакціє журналу «Золота Пектораль»!

До Вас звертається колектив Чортківського районного комунального закладу «Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді», що знаходиться за адресою: Тернопільська область, м. Чортків, вул. Шевченка, 33, тел. (03552) 2 13 93.

В закладі працює 16 педагогічних працівників по 17 профілях, в яких навчаються більше 400 учнів. Заклад був утворений у 1970 році.

«Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» – це профільний навчально-виховний заклад освіти, який забезпечує додаткову освіту, творчий розвиток і самовизначення у вільний час з питань науково-технічних і технічних видів освіти, організоване і змістовне дозвілля учнівської молоді від 6 до 18 років і закладом позашкільної освіти – необхідним інститутом у системі безперервної освіти.

«Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» є бюджетною організацією і підпорядковується районному управлінню освіти. Проте останній ремонт будівлі ЦНТТДУМ проводився ще у 1986 році.  Згідно чинного законодавства розпорядником бюджетних коштів позашкільних закладів освіти є районне  управління освіти, яке не вкладало коштів на капітальний ремонт Центру протягом 20 років.

1 червня 1993 року Чортківська районна Рада народних депутатів прийняла рішення «Питання комунальної власності району», яким затверджено перелік комунального майна, що передається у власність Чортківської міської Ради народних депутатів, в розділі «Позашкільні заклади» було включено міжшкільний навчально-виробничий комбінат по вул. Міцкевича, палац піонерів по вул. Франка, 1 ДЮСШ у м. Чорткові, станція юних техніків по вул. Шевченка і в розділі «Культура» включено дитячу музичну школу по вул. Міцкевича. Дані об’єкти включені до затвердженого переліку і як установи – юридичні особи, і як цілісні майнові комплекси із зазначенням місцезнаходження, чисельності працюючих, вартості основних і оборотних коштів.

Після набрання чинності Закону України від 21 травня 1997 року «Про місцеве самоврядування в Україні» майно, передане державою до комунальної власності адміністративно-територіальних одиниць у встановленому законодавством порядку та набуте ними на інших законних підставах є комунальною власністю відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст. Згідно з частиною другою статті 60 цього Закону підставою для набуття права комунальної власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом. Проте Чортківська міська рада не включила до переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Чорткова позашкільні заклади, серед яких була і станція юних техніків по вул. Шевченка, 30, не затвердила статути та не призначила керівників вказаних установ.

Таким чином, Чортківська міська рада не прийняла згадані об’єкти до комунальної власності територіальної громади міста Чорткова і не вступила в управління цими об’єктами.

Фактичне управління вказаними об’єктами здійснювала Чортківська районна Рада. Це підтверджується наявними установчими документами, взаємовідносинами та вирішенням Чортківською районною Радою питань діяльності даних об’єктів.

18 грудня 2008 року Чортківська районна Рада народних депутатів прийняла рішення №351 «Про перегляд рішення Чортківської районної Ради народних депутатів від 1 червня 1993 року «Питання комунальної власності району» та рішень Чортківської районної Ради», яким встановила:

  1. Підтвердити фактичне управління Чортківською районною Радою міжшкільним навчально-виробничим комбінатом по вул. Міцкевича, палацом піонерів по вул. Франка, 1, ДЮСШ у м. Чорткові, станцією юних техніків по вул. Шевченка, дитячою музичною школою по вул. Міцкевича протягом періоду після прийняття рішення Чортківською районною Радою народних депутатів від 1 червня 1993 року «Питання комунальної власності району».
  2. Включити згадані об’єкти, як цілісні майнові комплекси, разом з будівлями (приміщеннями) під назвою:

–   Чортківський районний комунальний заклад «Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» Чортківської районної Ради Тернопільської області, що розміщений по вул. Шевченка, 33 м. Чорткова, згідно з наявними установчими документами, до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад Чортківського району.

  1. Призначити:

3.3.   Директором Чортківського районного комунального закладу «Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» Чортківської районної Ради Тернопільської області – Свергуна Михайла Михайловича.

Чортківська районна рада прийняла Рішення № 294 від 23 квітня 2013 р. «Про роботу Чортківського районного комунального закладу «Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді»», у якому зазначила: «Приміщення Центру науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді перебуває в аварійному стані та потребує капітального ремонту: протікає дах в багатьох місцях, обвалилась стеля та балки в місцях протікання, не працює система опалення із-за пошкоджених труб теплотраси, потребують заміни вікна, яким уже понад 100 років, потребують часткової заміни каналізаційні труби та труби водопостачання

Вирішила:

2. Роботу Чортківського районного комунального закладу «Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» вважати задовільною.

4. Відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації:

4.1. У зв’язку із незадовільним станом приміщення колишньої синагоги, в якій розташований Чортківський районний комунальний  заклад  «Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді», з метою недопущення нещасних випадків, забезпечити вирішення питання тимчасового перенесення Чортківського районного комунального закладу «Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» у приміщення ЗОШ району з нового навчального 2013-2014 навчального року.

5. Доручити виконавчому апарату Чортківської районної Ради звернутись в реєстраційну службу Чортківського районного управління юстиції щодо реєстрації права власності на будівлю, в якій розташований «Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді».

Було запропоновано в.о. директора Центру самостійно домовлятися з директорами шкіл міста та сіл району про забезпечення керівників гуртків класами. Про матеріально-технічну базу мова навіть не ведеться. Голова райдержадміністрації під час зустрічі з трудовим колективом нашого закладу 10 червня 2013 року у категоричній формі заявив, що жодної копійки не буде вкладено з бюджетних коштів на капітальний ремонт будівлі у зв’язку з тим, що це є культова споруда єврейської громади. А тому районна Рада не має права вкладати туди бюджетні кошти. У зв’язку із цим, гуртки залишаються без засобів до існування та можливості проводити масові заходи, тому що немає цілісного майнового комплексу. Цим самим Чортківська районна Рада, РДА та районний відділ освіти свідомо порушують:

 

Постанову КМУ від 27.08.10 року № 785 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року»

 

Указ Президента України від 28 грудня 2012 року  № 756/2012  “Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості”

 

Наказ Міністерства від 01.03.2013 № 311 “Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з підготовки та  проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості”

 

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2013 р.  ” Про затвердження плану заходів з підготовки та проведення у 2013 році
в Україні Року дитячої творчості”

 

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13 грудня 2012 року № 1409 Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2013 рік”                                               

Просимо Вас зберегти як цілісний майновий комплекс «Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» та вжити необхідних заходів для повноцінної роботи з обдарованою молоддю Чортківщини.

З повагою – колектив Чортківського ЦНТТДУМ

P. S. Такі звернення колектив «Центру науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» надіслав Президенту України Віктору Януковичу, голові Тернопільської ОДА Валентину Хоптяну, народному депутату України Іванові Стойку…

One Response

  1. Валерій

    Дивлячись на дату допису, і дату мого перегляду та відсутність коментарів то стає сумно з приводу таких дій керівників району. А що з цього приводу “думають” обласні керівники освіти, позашкільних центрів, профспілки?