З Тетяною Павлик із Івано-Франківська – однією з найвідоміших на Прикарпатті художниць – я познайомився навесні кілька років тому, коли мене доля знову на один-два дні закинула у місто моєї молодості. Ця молода, красива, сонячної душі жінка не потребує особливої атестації. За плечима мисткині вже є серйозні здобутки, про це, зокрема, засвідчують численні публікації про її бурхливу творчість в українських ЗМІ, персональні виставки у виставкових залах Івано-Франківська, інших міст. Деякі картини художниці знаходяться у приватних збірках в Україні та за кордоном.
В особі Тетяни Павлик я, здається, знайшов споріднену собі душу, котра завжди тягнеться до краси і гармонії навколишнього світу. Ця жінка захопила мене своїм ясним розумом, невичерпним оптимізмом, жертовною любов’ю і відданістю високому мистецтву.
Її талант, краса, м’якість і поступливість характеру, здається, додають сили і снаги усім, хто її знає і любить. Віддаючи свій вільний час мистецтву, Тетяна перетворила свою майстерню у музей живопису, де панує якась особлива атмосфера взаємної довіри і теплоти.
Географія її творчого життя вельми широка. Народилася 24 травня 1965 року в Івано-Франківську. У 1990 році закінчила відділ оформлення та ілюстрації книги Української академії друкарства ім.І.Федорова. Член Національної спілки художників України, член Національної спілки фотохудожників України. Працює в галузі малярства книжкової та станкової графіки. Віддавна вірна акварелі. Лауреат премії ім.М.Дерегуса (1998 р.). Володарка диплому І ступеня в галузі графіки виставки «Галичу – 1100» (Івано-Франківськ, 1998 р.). За оформлення збірки лірики Лесі Українки «Хвилі моєї туги» (видавництво «Каменяр», Львів, 1990) удостоєна диплому ІІ ступеня. На виставці-конкурсі «Під зіркою Вифлеєму – 2000 р.» (м.Одеса) здобула І премію в номінації графіки. Сміливий, потужний своєю емоційністю, активний акварельний живопис починає завойовувати експозиційні площі виставкових залів багатьох міст. В 1998, 1999 рр. проводились персональні виставки у виставкових залах: (м.Івано-Франківськ 1998, 1999, 2002-2005, 2011, 2012), «Україна’ 99» (Мюнхен, Німеччина), (Київ, 1999, 2000, 2012) та багато інших. Мисткиня постійно бере участь у творчих пленерах в Україні та за кордоном. Роботи Тетяни Павлик – це переважно натюрморти, пейзажі, портрети, ілюстрації. Важливо підкреслити, що Тетяна вибрала собі досить складну техніку – акварель (та ще й «акварель по мокрому» – спосіб, котрим далеко не всі можуть працювати). Олійні, гуашеві, темперні, акрилові фарби значно простіші в роботі, ніж акварель, вони дозволяють художнику виправляти, переробляти те, що не сподобалось, перекривати намальоване при потребі багатьма шарами фарби, працювати в будь-якому темпі. Акварель же робиться швидко і вимагає точності, віртуозності і навіть розвинутої інтуїції, бо потрібно намалювати з першого разу.
Творчий стиль Тетяни Павлик зримо відповідає її характеру, стилю життя, внутрішній сутності. Картини зачаровують тихою елегійністю і спокійною світлою вмиротвореністю, бо вони намальовані її добрим серцем. Мистецтвознавець, професор, член Спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України Христина Саноцька так охарактеризувала творчість Тетяни Павлик: «З радістю можна відзначити, що українське сучасне мистецтво, немов одухотворена Мавка – легкою, граціозною ходою вступає нова, виразна творча особистість, що побачила світ навколишній крізь призму своєї багатої, поетично настроєної артистичної душі. Сьогодні вже можна впевнено сказати, що молода художниця щасливо знайшла себе, свою неповторну мову, трепетну образність, вишукану колористичну гаму, свою стежку у велике мистецтво.
Оволодівши досконало нелегкою, примхливою технікою акварельного живопису, працює в ній, як справжній майстер-віртуоз, створюючи численні твори, сповнені імпровізаційної легкості та імпресії, ніжності, чистоти, високого поетичного змісту. Благородність, меланхолійна задума, тривожна драматичність людського страждання, світла мрія і буйна, іноді містико-символічна уява роблять її творчість неповторною, привабливою, незабутньо зворушливою.
Все створене художницею засвідчує її талант і значні потенціальні можливості в різних напрямах творчої діяльності. Вірю, що молода мисткиня має перед собою гарне творче майбутнє, ще незвіданий простір для високого творчого злету, хай же щастить їй, хай дужають крила для нових мистецьких звершень».
Енергійними рухами пензля Тетяна передає життя природи, створюючи її поетично-одухотворений образ. Високий артистизм дозволяє мисткині надзвичайно точно і тонко відобразити простір і глибину, предметну реальність і багатство живописних вражень. Простотою та ліричним наповненням відзначені пейзажі художниці. В її акварелях є своя неповторна чарівність, глибоке відчуття закоханості в життя, а в манері її акварельного живопису лише їй притаманна індивідуальність. Її роботи впізнаються одразу, тому що в них присутня душа художниці.
Картини Тетяни Павлик внутрішньо змістовні і теплі. Вони наповнені повітрям, свіжим диханням, щастям, що існує навколо нас. Інакше й не може бути, бо творить ці шедеври, ними живе, молода івано-франківська художниця – натура світла, чиста, сонячна і «акварельна».
Володимир Погорецький.
P. S. З 1 листопада по 2 грудня 2013 р. в Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького (м. Київ, вул. Саксаганського, 97) проходить персональна виставка вибраних робіт Тетяни Павлик, виконаних аквареллю, на тему творів Лесі Українки та фольклорних мотивів.
Пані Тетяно приємно вас читати відчуваю споріднену душу,що думаю саме як ви.Я не писменник,ніяка творча людина,дуже проста-але у вас побачила себе.Мій девіз по житі завжди був КРАСА ДУШІ,КРАСА ЛЮБОВІ-НАЙВИЩА НА ЗЕМЛІ КРАСА!За це мене вбивали,розпинали-ая,все хотіла бачити в людях добре,щось людське-нажаль бачила цього дуже мало-крихітку.Вже ламаюся неможу встояти,впала на наколіна-непіднімлюсь,нема сил.Дивлюся на ваші шедеври-ВОНИ НЕПЕРЕВЕРШИНІ,ГЛИБИНА ДУШІ-ІСТИННІ ЦІННОСТІ передаєте-ДЯКУЮ!