Інтрига, щодо того, кого Президент посадить у крісло голови Тернопільської облдержадміністрації, розвіялася. Петро Порошенко, який сьогодні прибув до Тернополя з годинним запізненням, представив активу області нового губернатора. Ним став народний депутат від Блоку Петра Порошенка Степан Барна.

Довідка. Народився Степан Барна 9 жовтня 1979 року в с. Нагірянка у родині сільських вчителів Степана Михайловича та Світлани Людвігівни.
Після закінчення Ягільницької середньої школи у 1996 році вступив до Тернопільського державного педагогічного університету ім. В. Гнатюка (нині — національний) на історичний факультет.
У 2001–2004 рр. навчався в аспірантурі інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України. У вересні 2003 р. вступив до Інституту післядипломної освіти Тернопільської академії народного господарства (нині ТНЕУ) на спеціальність «менеджмент організацій» та здобув кваліфікацію «Економіст». Професійне стажування проходив як помічник Голови Комітету у закордонних справах Верховної Ради України (за проектом «Програми сприяння Парламентові України» Ілінойського університету (США)), також стажувався в Інституті Сходу Варшавського університету.
З листопада 2004 р. до березня 2006 р. працював головою Благодійного фонду «Ідея і Чин України». Потім — куратором з питань соціально-економічного розвитку, у квітні призначений керівником Громадського центру Всеукраїнської громадської організації «Наша Україна» в Тернопільській області, 28 жовтня 2006 р. обраний головою Тернопільської обласної організації ВГО «Наша Україна». 19 лютого на загальних зборах організації обраний членом Правління цієї організації.
27 червня 2006 р. призначений радником Міністра сім’ї молоді та спорту.
26 березня 2006 р. обраний депутатом Тернопільської обласної ради, працює членом постійної Комісії у справах сім’ї молоді та спорту Тернопільської обласної ради.
Під час акцій протестів «Вставай, Україно!»
Від 15 вересня 1999 до 30 вересня 2004 р. — голова Тернопільського обласного науково-пошукового товариства «Обереги», також був головою Наглядової Ради цього товариства. Окрім того обраний головою Наглядової Ради Інституту Національного Відродження України імені Ігора Ґерети та членом Ради з питань молодіжної політики при голові Тернопільської облдержадміністрації.
На установчому з’їзді ВМГО «Молодіжний Союз Наша Україна» 22 жовтня 2005 року обраний до складу Президії Ради організації. У грудні 2005 р. обраний головою Тернопільської обласної організації ВМГО «Молодіжний Союз Наша Україна». 4 листопада 2006 р. був обраний головою Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодіжний Союз Наша Україна».
З 5 березня 2005 р. член політичної партії «Народний Союз Наша Україна», член Президії ради партії. З квітня 2005 р. член Президії та ради ТОО партії «Народний Союз Наша Україна».
Був координатором громадського руху «За Україну!».
Активний учасник Євромайданів у Тернополі та Києві.
Член партії «Блок Петра Порошенка».
Під час виборів до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року — № 65 у списку «Блоку Петра Порошенка».
Дружина — Барна Тетяна Петрівна (1979 р. н.), донька — Барна Софія Степанівна (2004 р. н.).
Автор ряду статей на громадсько-політичні теми у ЗМІ Тернопільської області.
Ведучий авторського проекту «Насправді» на «УХ-радіо».

19 коментарів

 1. Прогресивна молодь

  Не потрібно знову давати владу людям у віці, а пора вже давати молоді. саме вона була ініціатором та рушійною силою Революції. Єженим вірним рішенням буде призначити Володимира Шматька. Він моодий, знає роботу, і пройшов АТО. тому його будуть поважати і буде результат як в селі, де він головує.

  • Микола з файного с.Біла

   А наш Володьо Шматько би не проти, бо його вже в селі ніхто не хоче і не дивляться, що в АТО був. На місто в мери з ним історія не проканає. не пройде, бо слушок про його побрехеньки і борги з села Білого прийде.Так що він готовий в дупу Барні лізти, лиш би можна було в крісло голови сісти. Пацани, мені аж рима пішла. Але він на президента моцно гнав, то який би пес його на голову поклав.

   • ПРОСТО МАРІЯ

    миколо, а що ти в білому зробив доброго? лише словоблудиш і горілку п*єш

 2. olko

  Загалом думка вірна. Чортківський район будуть дерибанити 3 партії – БПП, Фронт Змін, Удар.

 3. РДА

  Стадник ,коли був нашим головою, а потім головою ради, то був найкультурніший, найтолерантніший, найінтелігентніший інайрозумніший з усіх голів РДА, що були за незалежності. І тому ми дуже хочемо, щоб така людина стала на чолі адміністрації – а ще він повинен всіх посіпак , запханих Шепетою, повиганяти, бо вони нічим крім пльоток, брехні не займаються. До слова, Стадника вони бояться,як миші кота – весь тиджень той про нього балакали,щоб не прийшов.

 4. Чортківчанин

  Прихвосні Вербіцького ще не перевелися. Як тілько десь мелькне фамілія Билиці ці мерзавці, сраколизи і заздрісники починають Ігора відразу мочити. Ці слова що його ні один чортківчанин не сприйме – брехня і видумки вербіцьківстів. А ще Билицю не сприймає чортківська мафія що не могла і не зможе з ним договоритись. Брудні коментарі відносно Билиці це є то що треба було доказати.

  • Анна-Марія

   Шановні,причому тут вербіцький,він вже своє відпрацював і всі знають йому ціну,але і Билиця не та людина що може в такий тяжкий час очолити район. Треба твердохарактерного, а не такого як Ігор – ні риба ні мясо.

 5. Чортківчанин

  Який Стадник? Його брати Барни не сприймають. Кращими кандидатурами є Вислоцький або Билиця. Вислоцький може не захотіти через бізнес а Ігор Билиця – сам раз. Він працює в Кабміні має великий досвід і здібності. Хотів дуже помогти свому краю працюючи в Кабміні. І допоміг би, якби чортківське начальство, хоч пальцем поворухнуло, виробило проекти і документацію. Ми віримо в Билицю і знаємо, що його колись дуже оббруднили прихвосні Вербіцького.

  • Чортківчанин 2

   Який Билиця? Та його ні один чортківчанин не сприйме і це призначення викличе на Барну купа негативу. так що тут не ма що думати – Билиця хай і далі в Кабміні штани протирає.

  • Росохач

   Стадник О.М.- це вірний вибір, він був керівником в нас на підприємстві, тому ми знаємо його дуже добре. Ми би дуже хотіли, щоб Олександр став головою, бо він господар і дуже мудрий чоловік!Ми готові звернутися до п.Барни з цим проханням,знаю, що багато його людей тоже підтримають.

 6. rap

  Cтадника хай буде новим очільником! Він помагає багато людям, він врівноважений, розумний, і вже був на різних керівних посадах. Тому має досвід! А заступників хай він сам собі вибирає, щоб було комфортно в команді працювати! Тільки не за квотами,бо це хай Бог боронить! Вже маємо Вівата, що в газеті пишуть, що хочуть заслухати громадські діячі цього безтолкового зама.

 7. місто

  Треба просити щоб повернувся на голову адміністрації колишній голова Кобіс, який нам пообіцяв, що в місті буде вода і вона є. ДІтей -інвалідів з підвалу міської ради ні один керівник ні міста ні району не мав сили перенести,а Кобіс це зробив і дуже швидко,він – господар, а партійні кольори собі у туалетах почіпайте. Свободівець Сиротюк був геть чисто недолугий, такий як і його ставленники в районах – брехливі пискуни і шантажисти,які не вміли нічого зробити. Просіть Кобіса, якби його воля, то б вернувся і вивів район з біди. Але певно мав він наш район на увазі, бо не оцінили його српав, а Шматько організував йому мітинги. так що призначуть нам знов якогось популіста, що ні дня не робив та й на тому крапка

 8. Оксана Петрило

  Ми Ірину Михайлівну з освіти нікуди не пустимо, бо вона так багато всього робить для освіти! І вона дуже позитивна і порядна людина і трудоголічка, так що не забирайте її в нас, будь ласка!

  • olko

   Шановна Оксана Петрило, робити треба не для освіти, а для дітей.

   • Юля

    а освіта то не діти, Олько? В мене інфа, що буде Сташків – помічник Олега Барни. Він хто за професією?

 9. Віктор Єгоров

  Головою ЧРДА буде О.Стадник, Тернопільська обласна рада, заступники І.Гулька і О.Хотюк. Уже все визначено. З проінформованих джерел.