У залі засідань Бережанської районної ради відбулася 24-та звітно-виборна конференція Бережанської районної організації Товариства Червоного Хреста України.

У роботі конференції взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Петровський, його заступник Ярослав Лихолат, голова Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста Олександра Бригадир, керівник патронажної служби Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста Марія Кокіс, заступник міського голови Марія Бойко, начальник відділу охорони здоров’я Бережанської райдержадміністрації Михайло Липний, керівники й представники організацій-партнерів ТЧХ, провідні спеціалісти районного територіального медичного об’єднання, працівники фельдшерсько-акушерських пунктів, соціального захисту, центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відділів освіти, сільського господарства, Пенсійного фонду та ін.

На порядку денному стояли питання звіту про роботу районної організації Товариства Червоного Хреста, про роботу ревізійної комісії організації, виборів членів правління, ревізійної комісії РО ТЧХ, делегатів на 24-ту звітно-виборну конференцію обласної організації Товариства, делегування представників від районної організації в члени правління обласної організації ТЧХ.

У звітній доповіді в. о. голови районної організації ТЧХ Юлія Рудик зазначила: благодійність є найбільшим проявом людяності та гуманізму, бо саме завдяки здатності безкорисливо прийти на допомогу іншим не зникає добро. Червоний Хрест майже по всьому світові взяв на себе місію генерації суспільства на добрі справи. Саме ця громадська організація вбачає своє гуманне покликання допомагати, тим, хто опинився наодинці з бідою чи хворобою, коли спіткало стихійне лихо, втрата домівки чи каліцтво. Своїми щоденними діями ЧХ доводить , що для того, аби творити добро, не обов’язково мати великі статки. Головне – бути небайдужим до чужого горя, мати добре серце, відкрити його для інших.

Протягом звітного періоду районною організацією Товариства розглянуто більше 1356 звернень громадян. Більшість із них була з надання гуманітарної та натуральної допомоги, придбання медичних засобів (інвалідні візки, ходулі та ін.), виділення матеріальної допомоги на лікування. Більшість звернень вирішено позитивно. З метою надання допомоги органам охорони здоров’я в медичному обслуговуванні, догляді за самотніми хворими, людьми похилого віку працює патронажна служба. Працівники патронажної служби мають медичну освіту, проатестовані.

Станом на 1 липня цього року на обліку в районній організації Товариства – 112 одиноких громадян похилого віку та інвалідів. Кількість хворих, яким надана медико-соціальна допомога на дому, становить49 осіб, кількість відвідувань підопічних на дому працівниками патронажної служби станом на 1 липня ц.р. –2997. Діє медико-соціальна кімната кімнаті, в якій надаються відповідні послуги. Із питань надання медико-соціальної допомоги одиноким громадянам похилого віку та інвалідам районна організація ТЧХ працює в тісному контакті з районним територіальним медичним об’єднанням та районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг). При медико-соціальній кімнаті працює банк одягу.

Робота з дітьми, молоддю є одним із пріоритетних напрямків діяльності районної та первинних організацій ТЧХ. Турбота про фізичне та моральне здоров’я молодого покоління є невід’ємною частиною соціальної політики будь-якої цивілізованої держави. Молодіжною програмою передбачено такі основні напрями діяльності молоді та волонтерів: поширення знань про основоположні принципи Червоного Хреста та міжнародне гуманітарне право, підготовка та реагування на катастрофи, підтримка програм з охорони здоров’я, соціальна підтримки вразливих категорій населення, розповсюдження червонохресних марок тощо.

Голова райдержадміністрації В.Петровський, представники обласної організації Товариства Червоного Хреста наголосили на необхідності допомоги й сприяння в роботі районної та первинних організацій ТЧХ, покращення їх матеріальної бази, активності волонтерів, залучення спонсорів і меценатів.

На конференції обрали правління РО ТЧХ, нову президію, делегатів на 24-ту звітно-виборну конференцію обласної організації ТЧХ. На посаду голови районної організації Товариства делегати обрали Ю.Рудик, побажали їй і надалі примножувати успіхи організації задля досягнення основної мети благодійної червонохресної діяльності – захисту життя людини, полегшення людських страждань, розвитку милосердя та гуманності.

В умовах сьогодення в Україні надзвичайно актуальним є вислів “Чужого горя не буває”. Тож треба допомагати Червоному Хресту робити корисні справи в ім’я доброти й милосердя, спільними силами вносити жертовний внесок у струмочок матеріального забезпечення тих, хто так його потребує. Доброта врятує Україну!

Тетяна Бідзіля, м. Бережани.

На світлинах: під час конференції Бережанської районної організації Товариства Червоного Хреста.

2015_07_14 021

2015_07_14 010