Міністрерство освіти та науки України оприлюднило результати тестування ЗНО з української мови та склало рейтинг шкіл за успішністю.

Як ми уже писали до сотні кращих потрапили дві тернопільські – гімназія імені Івана Франка та №29 обласного центру, – повідомляє новинний портал “За Збручем”.
Та є у області й навчальні заклади, які “пасуть задніх” за успішністю зі знання рідної мови. Серед них Тернопільська вечірня школа, яка посіла аж 7116 місце. Не набагато вищий рівень знань у Бережанській обласній комунальній школі‐інтернаті – 7023 позиція у рейтингу. Обидва навчальні заклади мають справу зі специфічними учнями, тож суворо судити вчителів не варто.
За те є питання до керівництва, колективу та відповідних управлінь освіти щодо успішності звичайних загальноосвітніх шкіл у селі Стінка та Возилів Бучацького району, села Купчинці Козівського району, села Вілія Шумського району, сіл Нараїв та Мечище Бережанського району, села Ілавче на Теребовлянщині, села Зозулинці Заліщицького району, села Лідихів на Кременеччині, села Мельниця-Подільська на Борщівщині та села Росохач на Чортківщині. За знаннями української випускники цих шкіл опинилися унизу сьомої тисячі рейтингу. Значно кращі показники у більшості шкіл Харківщини, Луганщини та Донеччини!
У розрізі областей України найгірші знання продемонстрували випускники Закарпатської та окремих районів Чернівецької та Одеської областей. Не дивно, що мешканці цих країв нічим крім контрабанди заробляти не вміють.

One Response