Форууум! Ох цей форум! Чекаєш його рік, їдеш, намагаєшся якомога більше побачити, купити… Потім читаєш кілька місяців і насолоджуєшся, і радієш.

Цього року, як і минулого, до речі, накупив багато поезії. І подарували мені багато… Це і Анатолій Кичинський, і Володимир Шовкошитний, і Олег Соловей, і Павло Вольвач, і Катерина Калитко, і Сергій Пантюк, і Іван Андрусяк, і Микола Мартинюк… І перекладні книги Віктора Мельника, і поповнив поетичні серії, і Світлану Костюк привіз, і молодих авторів. Читати матиму що. І дивитися також, бо одне із найяскравіших вражень – спілкування із Юрком Журавлем та подарована ним книга карикатур “Карикадурка”. Крім поезії – ще багато книг – ледве привіз додому. Деякі з них важкезні, як от Петро Сорока і Михайло Наєнко. Точніше, не важкезні, а вагомі.
Що стосується презентацій, які встиг відвідати (а їх було понад тисячу і вибирати було з чого), то яскравих вражень теж багатенько. Знайомство із Михайлом Наєнком вразило грунтовністю, на події з “Літературною Україною” було багато відомих особистостей і предметна розмова, Іван Гентош перевернув в уяві читачів усталений образ про себе, як про гумориста, адже видав книгу лірики, Анатолій Кичинський зачарував усіх глибинністю і надзвичайністю віршів… Але, як виявилося, зірку української поезії, лауреата Шевченківської премії із Херсона на заході України знають таки погано – я сподівався, що для такого рівня поезії у залі не буде вільного місця…
Найбільш емоційно насиченими, масовими і візуально яскравими були всі презентації Лесі Мудрак (особливо у “Книгарні Є”) та презентація збірника “Рудик”, присвяченого коту відомого художника Ігоря Гапона, яку модерував Іван Гентош. Леся зачарувала всіх майстерним і особливим авторським читанням поезії, ліричністю та глибиною кожного вірша, атмосферою витонченого свята та надтонкого еротизму. Все це призвело до непередбачуваних наслідків. Видавець – молодий чоловік – не витримав глибини поетичної думки поетеси і вибіг із приміщення… щоби повернутися невдовзі із двома розкішними букетами троянд – для самої Лесі та для Лариси Мудрак, яка модерувала на вечорі-презентації книги “Текстиль & libido”.
Презентація “Рудика” проходила в приміщенні Спілки письменників. Сузір”я авторів від Дніпропетровська до Закарпаття та Америки, різножанровість, переходи від лірики до філософії та гумору, від казки до саги і п”єси – все це в купі створило унікальну атмосферу щирості, любові і всеохопного добра. Сприяла цьому і усмішка художника Гапона, і серйозність Ігоря Павлюка, і несерйозність модератора Івана Гентоша… і те, що кожному автору цієї унікальної збірки власник кота Ігор Гапон дарував свою картину. Одну з них привіз додому і я.

12018510_1017346094976099_413328396_o(1)

12020124_1017346084976100_1611937802_o

IMG_4970