Дорогу державного значення перекривали 7 грудня мешканці Чортківського району. Близько 150 людей в селі Нагірянка на дорозі Доманово-Ковель-Чернівці-Тереблече безперервно рухалися по пішохідному переході, перекривши рух автотранспорту. Пропускали мітингувальники лише автомобілі екстренної допомоги.

Причина таких дій – невиплата ДП “Марилівський спиртзавод” грошей за поставлену продукцію сільськогосподарським виробникам Чортківського району.
Вже сьогодні, 8 грудня нардепи з Тернопільщини, зокрема двоє вихідців з Нагірянки Степан та Олег Барни, а також Тарас Юрик вирішують питання своїх земляків на рівні Міністерства. Вони разом з активом страйкового комітету зібралися біля приміщення Міністерства агрополітики, де має відбутися зустріч з міністром. А завтра, 9 грудня планують зустрітися з головою СБУ.

– На акціях протесту, які відбувалися 7 грудня та минулого тижня, був присутній мій брат, нардеп Олег Барна, – каже Степан Барна. – В кожному випадку ми солідарні з позицією мітингувальників.  І я, як депутат облради, піднімав питання з ситуацією, яка склалася у спиртовій галузі. І зараз ми далі стоїмо на тій позиції, на якій стояли.  Мінагрополітики має зробити кроки, спрямовані  на реформування спиртової галузі, яке передбачає повернення реєстрації спиртових заводів в Тернопільську область. Це єдиний механізм, який здатний забезпечити ефективність роботи цієї галузі. Адже на даний момент спиртові заводи  належать до концерну “Укрспирт”, який зареєстрований в Броварах. Відповідно частина податкових надходжень здійснюється в Бровари.

До слова, на страйк у Нагірянку 7 грудня виїжджала слідчо-оперативна група Чортківського райвідділу. Працівники державтоінспекції організували об’їзд вказаної ділянки дороги. Керівництво обласного управління міліції спільно з місцевими правоохоронцями провели роз’яснювальну бесіду з невдоволеними мешканцями краю, повідомили у секторі зв’язків із громадськістю обласної міліції.
За словами заступника начальника обласного управління міліції Руслана Балика, за повторення таких дій проти мітингувальників можуть відкрити адміністративне або кримінальне провадження. Останнє тягне за собою відповідальність за ч.1 ст. 279 “Кримінального кодексу України” – блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, відключення енергопостачання чи іншим способом, яке порушило нормальну роботу транспорту або створювало небезпеку для життя людей, або настання інших тяжких наслідків. Відповідальність за це – штраф до 85 грн або виправні роботи терміном до двох років, або ареш на термін до шести місяців, або обмеження волі терміном до трьох років.

20 хвилин
Фото Віктора Шепети