Нещодавно, в Тернопільському Палаці культури «Березіль» ім. Леся Курбаса, під патронатом Тернопільської міської ради, відбувся звіт та концерт народного аматорського гурту воїнів-«афганців» «Долг».

Як відомо, історія створення цього гурту починається ще з 1987 року. Тоді в Ашхабаді (Туркменія) проходив перший Всесоюзний зліт воїнів-«афганців» СРСР. На зльоті побувала делегація учасників бойових дій в Афганістані з Тернопільщини, у складі якої були теперішні аматори гурту Віктор Маришев та Ярослав Гринчишин. Там у хлопців виникла ідея створити свій ансамбль військово-патріотичної пісні. Повернувшись додому, Віктор Маришев створив у Чорткові, звідки він родом, ансамбль патріотичної пісні «Шураві», а Ярослав Гринчишин та Роман Лотоцький створили гурт «Долг». У 2003 році до творчого гурту приєднався Віктор Маришев, який переїхав до Тернополя та очолив цей колектив. Через рік «Долг» був удостоєний високого звання – народний аматорський колектив. Гурт став переможцем Всеукраїнських фестивалів, здобув Гран-прі V Міжнародного фестивалю «Солдати XXI-го століття» в Харкові та низки інших фестивалів різного рангу.
Перед глядачами у ПК «Березіль» учасники гурту «Долг» співали вже відомі ретро-пісні з альбомів «Афганська дружба» та «Афганістан в моїй душі». Також у їх виконанні звучали твори на тему сучасних подій, зокрема на Майдані Незалежності під час Революції Гідності та бойових дій на Сході України. Тривалими аплодисментами люди дякували гурту за пісню «Небесна сотня».
Гурт «Долг» доволі часто виступає перед воїнами в зоні АТО, займається благодійною діяльністю, позаяк за виручені від концертів кошти закуповує товари першої необхідності для наших воїнів. Тому не дивно, що на концертах «Долгу» присутні так багато військовослужбовців.
Підтримати бойових побратимів до Тернополя поїхали колишні воїни-«афганці» з Чорткова на чолі з головою районної патріотичної спілки учасників афганської війни Михайлом Заблоцьким. Транспорт для них виділив Л. С. Білик, директор Чортківського державного медичного коледжу, відомий меценат та благодійник.
Воїни-«афганці» щиро бажають гурту «Долг» творчої наснаги, успіхів та благополуччя.

Володимир Погорецький.