Сьогодні виповнюється 85 років від дня народження класика української літератури Всеволода Нестайка. Хоча письменника немає серед живих, його твори – улюблені для багатьох поколінь українців.

Найвідоміший роман Всеволода Нестайка – «Тореадори з Васюківки» – перекладений двадцятьма мовами світу і цей твір внесено до Особливого почесного списку Ганса-Крістіана Андерсена, а 2011 року в рамках Форуму видавців у Львові цю книгу внесли до списку «Книжок незалежного 15-річчя, які вплинули на український світ» у номінації «Дитяче свято». За його книжками вчать мову, там шукають розраду, веселяться і переживають з героями. Улюбленому письменникові надсилали тисячі листів читачі з України та зарубіжжя. Як розповів письменник у інтерв’ю для «Главред» у 2012-му, він понад усе любив солодощі, добрі казки і мудрих тварин. Рід письменника-класика веде свою гілку ще з козацьких часів, а батько був відважним січовим стрільцем. Проте про історію Нестайко не писав, як і про власний родовід – бо це і тема болю, непроста вона. А сумувати він не вмів і не любив. Головний секрет літературної  майстерності вбачав у гуморі і доброті, якими охоче ділився: «Я не люблю сумувати! Бог дав мені гумор, і я тримаюся за цей гумор, тримаюся за доброту і милосердя, які успадкував від своєї священицької родини. Ото з таким «ансамблем» і живу на світі…»
… Задовго після смерті Нестайка на адреси редакцій, де друкувалися його твори, продовжували надходити листи – наймолодші читачі не могли повірити, що їх улюбленого чарівника більше немає…

CHV.TV