Від директора готельно-туристичного комплексу «Орися», що розташувався біля гостинця неподалік Чорткова, Ярослава Угляра щойно довідався, що письменник Василь Фольварочний пише художню книжку про світлої пам’яті кардинала і митрополита УГКЦ Йосипа Сліпого «Крізь терни до зірок», через це митець сьогодні і «топче ряст» на рідному Тернопіллі, збирає свідчення людей, які ще пам’ятають духовного провідника нації.  

Власне, одним із персонажів твору буде мама Ярослава Угляра – Софія Михайлівна, племінниця Йосипа Сліпого, яка народилася у с. Багатківці Теребовлянського району, але вже  більшу частину свого життя (близько 64-ох років) провела у с. Оришківці, 42 з них провчителювала у цьому селі. Жінці, яка свого часу закінчила Чортківське педучилище, слава Богу, вже виповнилося 90 років. Багатківці – населений пункт, що межує із селом Заздрість, у якому і народився Йосип Сліпий. Цікаво, що народний депутат України Михайло Апостол (усіх трьох ви бачите на світлині), який також є уродженцем Теребовлянщини (с. Ласківці), нещодавно з метою вшанування пам’яті Патріарха зареєстрував у Верховній Раді України проект Постанови “Про відзначення 30-річчя від дня смерті Патріарха Йосипа Сліпого (Йосипа Коберницького-Дичковського)”.

Ярослав Угляр, не перестаю дивуватись, вміє направляти духовні, культурні, меценатські і бізнесові потоки в одне русло – українське просвітництво. В «Орисі» завжди раді як відомим артистам, так і письменникам .

Володимир Погорецький.