Приміщення, у якому сьогодні знаходиться районний будинок культури (РБК) ім. Катерини Рубчакової, було споруджене незадовго до почат­ку Першої світової війни на кошти польського населення міста та з ініціативи тодішнього бурго­містра Людвіка Носса. Якийсь час воно слугувало центром розвитку культури та спорту, згодом тут розміщувався драматичний колектив аматорів сцени, було організовано спортивне товариство «Сокіл».

У найбільшій залі будинку, званій «театраль­ній», ставилися вистави, які були дуже популярни­ми в той час і збирали велику кількість глядачів, а також проводилися збори і наради. Цікаво, що сюди приїжджали драматичні трупи зі Львова, Станіславова, Тернополя, Перемишля, Дрогобича та інших міст.

У цьому будинку знаходилася також книгозбір­ня з просторою читальною залою, діяла книгарня і клуб товариства Касинового, де місцеві жителі сходилися, щоб пограти в більярд і доміно, шахи і шашки.

У 2006 році РБК ім. К. Рубчакової визнаний найкращим закладом культури нашої області, нагороджений Дипломом Міністерства культури і туризму за третє місце у Всеукраїнському огляді- конкурсі районних будинків культури.

Основним завданням роботи працівників бу­динку культури є подальший розвиток всіх видів і жанрів аматорського мистецтва, підвищення породного рівня аматорських колективів, створен­ня належних умов для їх творчої роботи; відрод­ження і пропаганда кращих зразків української пісенної творчості; відкриття нових імен; популя­ризація кращих виконавців.

Цього року Чортківському РБК ім. К. Рубчакової виповнилося уже 105літ.