«Золота Пектораль» – всеукраїнський літературно-мистецький та громадсько-публіцистичний журнал, і, разом з тим, літературний рух, який об’єднує жителів Тернополя та Івано-Франківська, Львова, Луцька, Донбасу і Чернівців, Києва та Рівного… Представлений одночасно у різних форматах, він, природньо, не залишає байдужим аудиторію, у якої виникають питання до редакції, часто – організаційного характеру. На прохання читачів ми оприлюднюємо відповіді засновника мистецького руху – Володимира Погорецького – на найпоширеніші запитання читачів.

– Як надрукуватися в «Золотій Пекторалі», чи є вимоги до текстів і їх обсягу?

– Перш за все, мова текстів: «Золота Пектораль» – україномовне видання. Авторські тексти не обмежуються тематично чи стилістично, для друку відбираємо тексти тільки через оцінку художнього рівня тексту. Якщо твір великий за обсягом – роман чи поема, скажімо – редакція залишає за собою право публікувати фрагмент з твору або його частини в різних номерах видання. До друку надсилається твір або добірка творів, коротка творча біографія автора, фото та контактні дані. Надсилання текстів на адресу редакції – ще не гарантія, що вони будуть опубліковані – нами здійснюється відбір літературних творів, отже, розуміємо, що з поданих на розгляд текстів до журналу увійдуть тільки найкращі.

– Які ще формати має «Золота Пектораль», окрім самого друкованого (паперового) видання?

– Перший – то сам журнал «Золота Пектораль». Також започатковано видання додатку «Золота Пектораль плюс», де публікуємо нові імена українського літературного простору та альманах «Сонячне гроно» – де вміщене вибране з кращих літературних дебютів, молоде слово. Інший наш напрям – офіційний сайт «Золотої Пекторалі», його веб-адреса http://zolotapektoral.te.ua/ – це новинний ресурс, де, окрім найновіших подієвих матеріалів з культурного життя країни знайдете фото- та відео репортажі, анонси мистецьких подій, місцеві новини Чотківщини (пам’ятаємо, що виходить журнал саме в Чорткові, хоч і має загальноукраїнський статус) і, найголовніше, незабаром постане перед читачами оновлений архів номерів (сьогодні над ним працюють комп’ютерники), відкривши який, ви можете ознайомитися з журналом і при потребі, завантажити електронну версію.

Також ми представлені в соціальних мережах – в «Фейсбуці» заходьте на сторінку під назвою «Журнал «Золота Пектораль» – https://www.facebook.com/ZurnalZolotaPektoral?ref=hl, в мережі «Вконтакті» ми звемося Софія Скіфська – http://vk.com/id173533047, на сайті «Однокласники»  наш профіль називається Журнал Золота Пектораль – http://www.odnoklassniki.ru/profile/541504222639. Модеруванням сторінок в соцмережах займається безпосередньо головний редактор, в мережі  «Вконтакті» також модерує сторінку Іванка Стеф’юк, помічниця головного редактора – https://vk.com/id83044253 .

Започатковано видавництво «Золота Пектораль» та серію «Бібліотека «Золотої Пекторалі», але, щоб розв’язати це питання у юридичній площині, як виявляється, треба, образно кажучи, багато разів «топтати стежку» до чиновницьких кабінетів, легше, мабуть, привести поліграфічну техніку з-за кордону, ніж займатися оформленням різних документів, в планах – заснування телересурсу. Також регулярно проводимо фестивалі, зустрічі та творчі вечори, куди запрошуємо всіх поціновувачів українського слова, у Чорткові працює книгарня «Золота Пектораль».

 – Чи можна придбати журнал, як його знайти?

– Якщо мова йде про авторські примірники, то редакція розсилає їх авторам, які опубліковані. Щодо, власне, придбання журналу – в кожній області редакція має (буде мати) контактну особу, яка і займається (буде займатися) вчасною доставкою журналів тим, хто хоче їх придбати. Імена тих, хто у своїй області відповідає за розповсюдження журналу, опублікуємо трохи згодом – стежте за новинами. Наразі всі питання щодо придбання журналу можете адресувати мені через соцмережі чи електронну адресу редакції zolotapektoral@ukr.net  або ж моїй помічниці – Іванні Стеф’юк – ivanka.stefuk@ukr.net. Якщо у когось виникатимуть питання, пов’язані з літературним рухом, журнальним господарством, друком авторів, крім мене, достовірну і повну інформацію може надати Євген Баран, голова Івано-Франківської ОО НСПУ, заступник головного редактора журналу «Золота Пектораль», з яким ми, власне, і започаткували шість років тому видання, а також часткову інформацію нададуть члени редколегії журналу, люди наближені до «Золотої Пекторалі».

 Розмову вела  Іванна Стеф’юк,

помічниця головного редактора «Золотої Пекторалі»