“Революція Гідності відбулася тому, що люди захотіли змін у суспільстві, і серцевиною змін у всіх країнах завжди була гуманітарна політика. Вимагаємо провести люстрацію керівництва гуманітарної сфери та позбавити ліцензій російські видання і електронні ЗМІ для припинення повзучої деморалізації країни в умовах війни з Росією”

Президентові України Порошенку П.О.,
Прем’єр-міністру України Яценюку А.П.,
Голові Комітету Верховної Ради України
з питань науки та освіти Гриневич Л.М.
Міністру освіти і науки Квіту С.М.

Секретаріат Національної спілки письменників України стурбований невмотивованими ініціативами Міністерства освіти і науки України, яке підготувало постанову Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року №26 «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти».

Відповідно до цього документу, з переліку освітніх спеціальностей галузі «журналістика» зникли «реклама та зв’язки з громадськістю» і «видавнича справа та редагування», які надалі будуть спеціалізаціями в межах спеціальності «журналістика». Таку освітню реформу піддала критиці Науково-методична комісія, до якої входять науковці з різних університетів України. Члени Науково-методичної комісії пропонують перейменувати галузь освіти 06 «журналістика» на «соціальні комунікації», повернути до переліку спеціальностей під шифром 062 «рекламу та зв’язки з громадськістю» та 063 «видавничу справу та редагування». Пропонується перенести до цього переліку спеціальність 029 до шифру 064 «інформаційна, бібліотечна та архівна справа», адже в науці про соціальні комунікації є наукові спеціальності 27.00.02 «документознавство, архівознавство», 27.00.03 «книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство», 27.00.07 «соціальна інформатика».

Ці нововведення зроблені Міністерством освіти і науки без обговорення зі спеціалістами та без представлення науково-педагогічній спільноті Україні. Таким чином були перекреслені багаторічні напрацювання українських фахівців у галузях, які потрапили під скорочення.

Українських письменників обурює намір Міністерства освіти і науки України скоротити «рекламу та зв’язки з громадськістю», адже інформаційні війни, які веде з нами сьогодні Росія, безпосередньо пов’язані з цією спеціальністю.

 Секретаріат Національної спілки письменників України

Президентові України 
Петру Порошенку

Національна спілка письменників України з тривогою звертає Вашу увагу на те, що за рік правління країною нинішня влада майже нічого не зробила для усунення з гуманітарної сфери керівництва старої команди В. Януковича.

На своїх посадах досі працюють ректори вищих навчальних закладів, директори департаментів і управлінь від Києва до районних центрів, чиновники Держкомтелерадіо, які відповідають за книговидання та інші ділянки культури, директори театрів, у повному складі зберігся Шевченківський комітет. Більшість музеїв досі зберігають радянські експозиції, усього 4,8 відсотка українських пісень звучить в ефірі на українському радіо і телебаченні, в Україні і досі виходять в ефір «Русское радио», «Шансон», «Ностальгия» та інші, які виховують у слухачів ностальгію за Радянським Союзом і прив’язують Україну до російського світу. Незважаючи на війну з Росією, в Україні продовжують виходити російські газети «Правда», «Комсомольская правда», «Московский комсомолец», «Труд», «Известия». Вже набила оскому газета «Вести», яка щодня безкоштовно роздається у Київському метрополітені. Ця газета, що фінансується російськими спецслужбами, дестабілізує ситуацію в Україні. За рік війни російські ЗМІ в Україні, яких за великі хабарі захищають українські державні службовці, деморалізували суспільство і домоглися того, що військкомати не можуть мобілізувати на війну нових призовників. Чи слід цьому всьому дивуватися, якщо Вашими радниками з гуманітарної політики залишається колишні кадри В. Януковича?

Навіть в умовах війни Російська Федерація змогла нав’язати Україні шкідливу для нашого суспільства формулу «Єдина країна-Единая страна», яка захищає російський світ і ослаблює формування культурної нації. Відсутність контролю за дотриманням Конституції України, де записано, що Конституція має пряму дію, призводить до того, що стаття 10 Основного Закону України нечинна, а діє принизливий українофобський закон Ківалова-Колісниченка.

Революція Гідності відбулася тому, що люди захотіли змін у суспільстві, і серцевиною змін у всіх країнах завжди була гуманітарна політика. Вимагаємо провести люстрацію керівництва гуманітарної сфери та позбавити ліцензій російські видання і електронні ЗМІ для припинення повзучої деморалізації країни в умовах війни з Росією.

 Секретаріат Національної спілки письменників України

One Response

  1. Юрій

    Давно пора це зробити! Та чи почує це звернення хтось із тих, хто має владу ЩОСЬ зробити конкретно? Не відпускайте це з-під свого контролю!