Значення комбінату хлібопродуктів, який в народі й до цього часу називають «заготзерно», для Чортківського та сусідніх районів просто неможливо переоцінити. Улітку і восени вантажівки із збіжжям прямують до цього підприємства. Багато великих сільгосппідприємств зберігають зерно саме на комбінаті. Навіть поява потужних конкурентів у вигляді сучасних зернозберігальних підприємств, власні ангари та ангарчики, в яких утримують збіжжя фермери, не похитнула значимості комбінату. Продукція Державного підприємтсва “Чортківський комбінат хлібопродуктів” вже давно отримала, можна сказати, народне визнання.

Погодьтеся, в умовах, коли пропозиція перебільшує попит, обмежений купівельною спроможністю, це не так-то й просто. Багаторічна сумлінна праця дружного колективу, керованого цілеспрямованим, заповзятим і вимогливим організатором Петром Стефаняком ціниться владою району та мешканцями краю. А цьогоріч в листопаді місяці буде такий собі скромний ювілей від часу призначення Петра Стефаняка керівником підприємства, продукція якого, маємо усі підстави стверджувати, є візитівкою нашого району на вкраїнському та світових ринках.

– Петре Олексійовичу, якими напрацюваннями готові похвалитися з часу призначення Вас керівником комбінату хлібопродуктів?

– Не перебільшу, якщо скажу, що таки багато зроблено на нашому комбінаті, маю на увазі по реконструкції, технічному переозброєнню підприємства. По двох дільницях ми на сьогодні готові цілодобово приймати 2000 т зерна і більше. Маємо можливість відгружати одночасно 4 вагони зерна по Чортківській і 8 вагонів по Білобожницькій дільницях в порти. Варто зазначити, що провели реконструкцію млина. На сьогоднішній день виробляємо досить високоякісне борошно – вже третій рік не отримуємо жодних зауваг від клієнтів, з якими ми працюємо: це й хлібзаводи, і велика компанія «Агробізнес» з Хмельниччини, яка бере досить багато у нас борошна. Переробляємо і давальницьке зерно. В середньому кожний місяць переробляємо десь до 2000 т зерна на борошно. Працювали на експорт і користувалися в цьому плані хорошим авторитетом. Відправляли продукцію і в Азербайджан, і в Гонконг, і в Молдову.

Однак спрацювали цей рік по заготівлі ранніх зернових, зокрема озимої і ярої пшениці в порівннянні з минулим роком дещо гірше в зв’язку з тим, що зменшився урожай в сільськогосподарських товаровиробників. Якщо ми в минулому році заготовили десь біля 30 тис. т, то цього року приблизно 20 тис. т пшениці. Відрадно, що маємо досить серйозний контракт з фірмою «Перспектива» – філія Миронівського хлібопродукту (на 15 тис. т сушки кукурудзи), також заключений контракт на 15 тис. т сушки з «Агрополюсом», з державною продовольчою зерновою компанією на 10 тис. т  сухого зерна. Я думаю, що ми будемо в силі одночасно сушити і зберігати зерно в своїх складських приміщеннях. У  2013 році  прийнято уже 20000 тонн  пшениці і 2500 тонн кукурудзи.

– Чого цьогоріч чекати Вашим основним клієнтам – сільгоспвиробникам? Напевно, не дуже втішні прогнози для них…

– Ціна на ринку зменшилась, особливо на пшеницю і кукурудзу. Сьогодні на елеваторі просушена кукурудза, все з відповідними кондиціями і ціна за тонну становить 1080 – 1100 грн. Якщо в минулому році у цей час була десь майже до 2000 грн. Дана ситуація дійсно вплине на фінансові здобутки аграріїв…

– Чи закупляє у Вас зерно Аграрний фонд України?

– Закупівля Аграрним фондом зерна здійснюється на умовах форвардних закупівель – це одна з програм державної підтримки сільського господарства, участь в якій приймають виключно сільгосптоваровиробники. Форвардні закупівлі передбачають придбання товару на організованому аграрному ринку для потреб державного інтервенційного фонду у визначений час та на визначених умовах з поставкою у майбутньому. Проведення форвардних закупівель регулюється постановою Кабінету міністрів України від 16 травня 2007 року №736 “Про запровадження державних форвардних закупівель зерна”.

– Петре Олексійовичу, що можете сказати про капітальні інвестиції?

– Три роки вкладаємо біля 3 мільйонів кожного року інвестицій в технічне оснащення комбінату. Повторюся, що зробили реконстукцію млина, на що потратили 2 мільйони гривень, обладнання по накопиченню зерна в поліетиленові мішки – 500 000 грн., телескопічний погружчик – 800 000 грн. На дільниці в с.Білобожниця навели благоустрій, облаштували розгрузочну площадку, поставили 60–ти тонну вагу, площадку для загрузки вагонів. В минулому ми в Білобожниці могли загрузити лише 2 вагони, а зараз – 8. Придбали лінію для очистки зерна пшениці і кукурудзи. Плануємо капітальні ремонти складських приміщень і завершення робіт з благоустрою. На центральну дільницю придбана 80-ти тонна вага, облаштована розгрузочна площадка. Ми можемо приймати машини, які привозять по 30-40 тонн зерна. Спеціалісти наші працюють цілодобово, організовано три зміни по Чорткову і по Білобожниці. Надзвичайно задоволений своїми працівниками. І відповідно, керівництво підприємства прикладає усіх зусиль, щоб робітники отримували хорошу заробітну плату.

– Реклама чи, скажемо, кроки у просуванні марки – Вам це потрібно?

– Звичайно, ми працюємо в цьому плані і дальше будемо розвиватися, щоб нас знали і в Україні і за її межами.

– Що вважаєте найважливішим у роботі? Секрет Вашого успіху?

– У першу чергу треба любити свою справу, обов’язково суворо контролювати якість продукції. А секрет успіху? Це наполеглива праця кожного дня і добре підібрана команда. Бо ж робота підприємства залежить не тільки від керівника, а й від кадрового потенціалу. Наші спеціалісти готові працювати над збільшенням обсягів виробництва, над істотним поліпшенням якості продукції, вивести наш продукт на світовий ринок.

– То ж хай у підприємства з’являються нові можливості, нові ринки збуту, а колектив не зменшує набраного темпу, тому що “Чортківський комбінат хлібопродуктів” направду є прикладом, на який потрібно рівнятися.

                                                                       Ірина Зенчак-Гулька.

Автобіографічна довідка

Петро Стефаняк народився в 1958 році в с.Рожанівка, що на Заліщанщині. В 1981 році закінчив Кам’янець–Подільський сільськогосподарський інститут, після чого був направлений головним агрономом в колгосп «Україна» Заліщицького району. Пізніше – головний агроном-заступник директора Ягільницького кінного заводу в Чортківському районі. Працював першим заступником агрофірми «Галичина» в с.Улашківці. В 1990 р – вибраний керівниками сільськогосподарських підприємств директором відгодівельного комплексу «Нагірянське». Опісля – призначений головою Чортківської райдержадміністрації. Після керівництва районом, повернувся директором Ягільницького кінного заводу. Працював у спільному підприємстві з компанією РАЙЗ і Ягільницький кінний завод. Призначений директором ТОВ з обмеженою відповідальністю «Дружба-Товсте». Уже майже 3 роки – директор Державного підприємтсва “Чортківський комбінат хлібопродуктів”.

IMG_3501

One Response