На лаві підсудних опинився 30-річний житель Чортківського району, його визнали винним у порушенні вимог статті 149 Кримінального кодексу України – торгівля людьми. Підприємливий чоловік організував канал постачання донорських органів на територію Шрі-Ланки.

Кримінальна історія почалася з того, що підсудний, шукаючи виходу з матеріальної скрути, розмістив у всесвітній мережі оголошення про продаж власної нирки. Покупці знайшлися швидко. Іноземці дали за «товар» десять тисяч американських доларів. Відтак запропонували співпрацю з пошуку інших бажаючих «поділитися» органами. За кожного клієнта посередник отримував дві тисячі валютою.

До обов’язків «постачальника» входив пошук донорів, контроль за проходженням потенційними клієнтами медичних обстежень, відтак, доставка людей до аеропорту міста Коломбо, що на острові Шрі-Ланка. Там «туристів» зустрічали і доправля­ли до сучасного медичного закладу, де консиліум лікарів дообстежував їх і призначали день операції.

Канал постачання донорських органів працював на повну. Серед тих, хто погодився і продав свою нирку, були співмешканка «бізнесмена» та двоє жителів Одещини.

Наступними, хто мали принести інвестиції торгівцю, були двоє рідних братів з Чортківщини. Але оборудка зірвалася. В процес втрутилися правоохоронці. Кримінальний бізнес згорнув­ся.

Суд визнав підсудного винним у торгівлі людськими органами та позбавив волі на три роки з конфіскацією майна.

Сектор зв’язків з громадськістю УМВС України в Тернопільській області