Щасливі. Ці слова можна було прочитати минулої п’ятниці у РБК ім. Катерини Рубчакової на обличчях учасників народного хору «Галичина» з Чортківської центральної комунальної районної лікарні, де відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника і святкування півстолітнього ювілею заснування хору райлікарні.

 І справді щасливі, бо учасники хору «Галичина» своїм особистим життям і мистецтвом переконують глядачів, що вічними життєвими критеріями є лише доброта, щирість, повага та любов.

Сам хоровий колектив бере відлік часу із 1966 року. За 50 років змінилося не одне покоління людей. На жаль, багатьох хористів уже немає серед живих, натомість з’явилося молоде покоління аматорів сцени.  Але є і ветерани хору – це лікарі П. Діденко та Й. Лопатинський. Соліст хору Петро Діденко виступає у ньому з 1971-го року, саме він у 1986-му році придумав назву “Галичина”.

Слід зазначити, що народний аматорський хор “Галичина” Чортківської центральної комунальної районної лікарні неодноразово ставав дипломантом та лауреатом республіканських, обласних конкурсів хорової пісні, брав участь і перемагав у конкурсі майстерності “Ліра Гіппократа”. Колектив завоював гран-прі фестивалів хорової пісні ім. П. Демудського в Києві, української пісні ім. Штельмаха в Іллічівську, республіканського конкурсу козацької пісні імені Байди-Вишневецького. Хору аплодували в Дрогобичі, Трускавці, Гусятині. Він гастролював у Литві, Латвії, Польщі, Білорусі, Полтаві, Києві на відкритті Співочого поля, на ВДНГ, у музеї архітектури України, на святкуванні Івана Купала, на могилі Великого Кобзаря в Каневі.

Репертуар “Галичини” різноманітний. Це пісні українською мовою – як народні, так і авторські, патріотичного, ліричного, жартівливого характеру, старовинні козацькі пісні, твори класиків української музики.

Останні кілька років лікарняний хор “Галичина” бере участь у республіканському конкурсі “Серпневий заспів”, що проходить у м. Іллічівську Одеської області. Організатором і натхненником його є вдова композитора Юрія Штельмаха Валентина Сергіївна. Це досить представницький конкурс, тому що у ньому беруть участь близько 30 хорових колективів з різних куточків України.

 Чортківчан там дуже гарно приймають. Як правило, вони співають пісні композитора Ю. Штельмаха та українські народні пісні, більш козацького спрямування: “Їхали козаченьки”, “Встань, козацька славо” тощо.

 Чоловічий склад хору “Галичина” брав участь у телевізійній програмі “Фолькс-music”, що транслюється щонеділі по УТ-1. Оксана Пекун, котра є ведучою цього телевізійного конкурсу, якось приїхала до Чорткова і прослухала хористів у районному будинку культури ім. К. Рубчакової, після чого запросила на зйомки програми до Києва. Умови конкурсу такі, що спочатку народну пісню співає аматорський колектив, а потім – естрадна зірка. З чортківчанами співав Олександр Понамарьов, і можливо його авторитет посприяв тому, що їх пісня “Повіяв вітер степовий” посіла перше місце за глядацьким голосуваням, а в кінці року за підсумками вони ще виступали на гала-концерті.

Керівник хору Іван Володимирович Кікіс вкладає у цей вид мистецтва свою душу, а головний лікар ЦКРЛ Роман Чортківський ставиться до учасників хору з розумінням і підтримкою, дає можливість пропагувати українську пісню перед широкою глядацькою аудиторією.

У заході минулої п’ятниці взяли участь голови РДА та райради – Степан Кобіс та Володимир Заліщук, головний лікар ЦКРЛ Роман Чортківський, директор державного медичного коледжу Любомир Білик,  медичні працівники району.

Усі виступаючі говорили про те, що упродовж багатьох десятиліть усі медичні працівники району чесно й наполегливо виконують свої обов’язки, повертаючи здоров’я сотням громадян та дотримуючись священних слів клятви Гіппократа.