15 лютого у Чорткові відбувся мітинг-реквієм, присвячений вшануванню пам’яті загиблих в афганській війні та 35-й річниці виведення військ з Афганістану.

Щоб вшанувати пам’ять загиблих та привітати тих воїнів, доля яких повернула живими зі справжнього пекла, до пам’ятника воїнам, що брали участь у афганській війні, прибули представники міської та районної влади, священнослужителі різних конфесій, військовослужбовці, що дислокуються у місцевих військових частинах, громадськість міста.

Всечесні отці відслужили поминальну панахиду за загиблими. Присутні поклали квіти до підніжжя меморіалу пам’яті бойовим побратимам та запалили поминальні лампадки за упокій їхніх душ, повідомляє Чортківська міська рада.

Від «Золотої пекторалі» доповнимо інформацію таким змістом: «Тридцять п’ять років минуло з того часу, коли останній солдат радянської армії покинув територію Афганістану. 15 лютого 1989 року закінчилася безглузда афганська війна, яка гіркими споминами закарбувалася у наших серцях».

Але минуле назавжди лишається з нами. Тому жодна війна не може бути забутою, навіть та, яку було засуджено суспільством. Рядові солдати воєн не починають – вони гинуть на цих війнах, виконуючи свій військовий обов’язок.

Ветерани Афганістану, маючи бойовий і життєвий досвід, були активними учасниками Революції Гідності, де з перших днів стояли на барикадах – 8-ма “Афганська” сотня (сотник Олег Міхнюк). Це одна з сотень на базі якої був створений перший добровольчий батальйон «Айдар» у складі ЗСУ. Цей відомий батальйон на 65 відсотків складався з учасників бойових дій в Афганістані. З 2014 року “афганці” відстоюють волю України, спочатку в зоні антитерористичної операції (АТО) і операції об’єднаних сил (ООС), сьогодні по всій лінії фронту. Війну на передовій вже пройшли тисячі воїнів-«афганців. Окрема книга спогадів про цих Героїв, з’явиться після нашої ПЕРЕМОГИ.

Життя продовжується і посилає нові випробування, які не оминають українців, загартованих війною в Афганістані. Тому не дивно, що починаючи з 24 лютого, після широкомаштабного вторгнення російських військ в Україну, колишні «афганці» і їхні сини нині знаходяться в рядах бійців, які захищають Україну від російського агресора у всіх гарячих точках нашої держави. Їх витримка та військова мудрість не раз ставала запорукою успішного виконання бойових завдань. Багатьох вже, на жаль, нема серед живих.

При Тернопільській обласній організації Української Спілки ветеранів Афганістану створено координаційну раду волонтерської допомоги бійцям ЗСУ. Ветерани-«афганці» Тернопільщини спільно з волонтерами транспортують гуманітарні вантажі на передову: автомобілі, тепловізори, бронежилети, біноклі, військову амуніцію, продукти харчування, теплий одяг тощо.

Ніколи не загоїти душевні рани багатьох сімей, які втратили своїх синів, братів, чоловіків, коханих, батьків – свою надію, своє майбутнє…. Час не владний загоїти душевні рани усіх людей, кого торкнулося чорне крило глибокого смутку, страхіття війни.

Але ми всі, що залишилися живими, повинні завжди пам’ятати тих, хто загинув в Афганістані, і тих, хто в цьогочассі зі зброєю в руках боронить нашу країну від російського агресора. Це вони ціною власного життя рятують у боях своїх побратимів, вони рятують нас з вами. З Тернопільщини на цю пору – семеро загиблих.

Ми пам’ятаємо загиблих і в афганській війні, і у війні проти російських окупантів, які боронять наш край! Пам’ять про них у наших серцях житиме вічно.

Слава Героям України!!!