Пандемія коронавірусу, жорстока війна, розв’язана Московією, під час якої вмирають за рідну землю не тільки наші воїни, а й мирне населення, діти, стрімко ввійшли в усі сфери нашого життя.  Це дуже важко. Біль не дає працювати і думати — ніби паралізує мозок і руки… Але всі розуміють, що і в такі часи потрібно ставати і щось робити. Нашим захисникам дуже важко. І якщо б кожен з нас тільки нарікав на труднощі і біль переживань, а нічого не робив, марною була б звитяга оборонців України.  Тому треба  вірити в нашу велику Перемогу і кожному на своєму робочому місці добрими справами наближати її щасливу мить.

Саме так можна сказати про Антона Григорука — члена Національної спілки художників України, члена Спілки художників «Клуб українських митців», дипломанта Всеукраїнської програми «Золотий фонд нації» та Міжнародної програми  «Україна. Європа. Світ». Він творить усе своє життя.  А  сьогодні із потужною  енергією продовжує працювати на благо Мистецтва і в ім’я Мистецтва, за що має високі професійні нагороди та відзнаки.

За участь у міжнародній художній виставці «Мистецький Олімп» нагороджений медаллю «За високий професіоналізм». Здобув сертифікат Всеукраїнської програми «Vivat, Україно» (2018). За результатами проєкту «Україна очима митців», організованого Українським фондом культури (УФК) та Конфедерацією журналістів України  нагороджений медаллю «За служіння мистецтву» (2021).

Цей рік високоврожайний. Творча скарбниця поповнилася новими роботами — понад 40 картин, більшість із них написана  в м. Нанті (Франція), де перебував живописець. Отож є  чим порадувати шанувальників своєї творчості.

20 вересня 2022 року виставковий зал Косівської регіональної організації Національної спілки художників України був багатолюдним.  Сюди з квітами в руках і неабиякою цікавістю в очах поспішали студенти, митці, шанувальники мистецтва. Кожен прагнув глибше ознайомитися з новими творчими роботами Антона Григорука — не лише талановитого живописця, а й авторитетного  педагога, який виховує молоде мистецьке покоління. Серед його колишніх вихованців — викладачі спеціальних і загальноосвітніх закладів, учасники та лавреати міжнародних, всеукраїнських конкурсів, обласних, районних молодіжних фестивалів творчості. Його учнями є відомі художники Богдан  Струк (США), Ігор Фурлет, член НСХУ (Київ, художній фонд), Руслан Малець (м. Городок), викладачі Косівського училища прикладного і декоративного мистецтва Іванна Парипа — викладач  рисунку, живопису; Оксана Коваленко —  викладач  рисунку, живопису, пластичної анатомії; Ігор Барановський — викладач  рисунку, живопису, композиції;   Юлія Стефурак — викладач Коломийської художньої школи; учитель образотворчого мистецтва Рожнівської школи-колегіуму Роза Герц (Косівський район Івано-Франківської області), талановита молода художниця Наталія Юрова, студенти Краківської академії мистецтв Юлія Поселюжна та Юлія Ангелюк.

Ім’я Антона Григорука нині широко відоме на Прикарпатті,  в Україні і за кордоном.

Всю багатогранність таланту, життєвий досвід і професійну майстерність він вкладає у свої чудові живописні витвори. Доробок художника є неоціненним скарбом музеїв України і  приватних збірок колекціонерів в Жешуві, Тарнові (Польща), Сату Маре (Румунія), Новому Саді (Сербія), Фюрзені (Німеччина), Москві (Росія), Марлі ле Руа, Рамбуйє, Парижі, Нанті (Франція), Вінчестері (Англія), Чикаго (США), Саскатуні (Канада), Косові, Обертині, Коломиї, Івано-Франківську, Львові, Києві, Тернополі, Сімферополі, Сургуті, Дніпрі та ін..

 Він щоденно трудиться, бо має в серці велику і щиру любов до мистецтва, великий потяг до творчості. А в результаті — його активна участь у численних районних, обласних,  всеукраїнських, всесоюзних та міжнародних художніх виставках.

«Свято, яке сьогодні відбувається тут, — не тільки для Спілки художників і її працівників, але й для Антона Григорука — члена Національної спілки художників України, який вперше в цьому залі представив на суд глядачів свою творчість в стилі модерн арт», — такими словами відкрив виставку Голова Косівської організації  НСХУ Іван Кочержук, який організував це яскраве дійство з нагоди Дня художника.

Антон Антонович часто представляв свої різнопланові живописні  й графічні роботи, виконані переважно  в техніках олійного та акварельного живопису на полотні та картоні, ілюстрації до книг українських та зарубіжних авторів.

І ось новий доробок художника — відкриття  18-ої персональної виставки «До Вас на розмову…»  в стилі модерн арт. Сама виставка складається з двох частин: перша «Світ і ми», в якій автор відтворює довколишній простір і людей у ньому. Композиції побудовано у такий спосіб, щоб шановний глядач, відчував себе присутнім в тому чи тому кутку нашого українського світу й зміг уввібрати в своє серце чарівливість самого життя.

Друга частина — «Асоціації та рефлексії» — емоційно-психологічний відгук на трагічні події сьогодення. Тут біль, страх, розпач, надія на перемогу добра над злом, торжество історичної справедливості у війні з ненаситним москалем-супостатом.

Ключовим тут є асоціативний ряд у формотворенні, а головними виражальними засобами слугують колір, світло, мазок.

У нинішній час, час державних і людських негараздів,  твори митця — це  голос його  душі.

У кожній роботі А.Григорука, в якому б стилі вона не була виконана, відчувається майстерне володіння виражальними засобами, тонкість колірних поєднань, мальовнича поліфонія, в якій виразно звучить кожен елемент зображення і твір у цілому.

На виставці присутні охоче просили слова.. Серед них — Роман Стеф’юк — директор коледжу,  Іван Парипа — викладач,  художник – графік,  Степан Бзунько — заслужений художник України, заступник голови Косівської регіональної організації Національної  спілки художників, Богдана Чіх-Книш — докторантка, кандидатка мистецтвознавства, Вікторія Жаворонкова — заступниця директора Косівського інституту ПДМ, Марія Іванчук — мистецтвознавиця, Микола Кіщук —  заступник голови Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв. Всі вони високо оцінили талант А.Григорука і зазначили, що художник — оригінальний, неповторний. Знайшов себе, виробив свій власний стиль і почерк, сформував творче обличчя. Полотна  в експозиції виставки розкрили його  високу майстерність, тонке сприйняття природи, любов до землі, на якій ми живемо, трепетне, живописно вмотивоване відтворення психологічних станів людської душі.

Багато захоплених поглядів. Багато вражень. Безмежна палітра емоцій і чимало відгуків.                                                                                                                                                                                                                             Про Антона Антоновича можна говорити багато. Адже це непересічний художник, уважний викладач, а водночас  добра і скромна людина.  Вітаємо митця з презентацією його доробку  і бажаємо міцного здоров’я, творчого горіння, натхнення.  Хай Ваш мистецький кошик завжди наповнюється новими  живописними плодами.  Божого благословення у всіх справах!

Олена  КУШНІРУК,

м. Коломия.

Світлини Наталії Юрової, м. Косів

422A9880

422A0082

422A9828