Письменник, учений та педагог Роман Офіцинський з Ужгорода став лауреатом VI Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича в номінації «Поезія. Книги». Високо відзначено його ліричну збірку «Жура журавлів», що побачила світ у 2019 році. Як відзначили критики, в ній несподівані метафоричні узагальнення межують із мальовничими етюдами. Йдеться про неокласицистичну поезію з виразними символістсько-імажиністськими образами, які містять потужну внутрішню експресію.

Всього в конкурсі взяло участь понад чотири сотні авторів із семи держав – України, США, Чехії, Іспанії, Німеччини, Італії, Польщі. Урочисте нагородження лауреатів відбулося в Палаці мистецтв у Львові нещодавно. Цей конкурс проводиться від 2011 року на відзначення пам’яті визначного письменника і громадського діяча Леся Мартовича (1871–1916). Святково вшанування цьогорічних переможців спочатку планувалося наприкінці лютого. Проте широкомасштабне російське вторгнення в Україну внесло корективи, відклавши церемонію на більш ніж півроку.

Як відомо, Роман Офіцинський – доктор історичних наук, професор, активно досліджує політичну й культурну проблематику України нового і новітнього часу. Одночасно його перу належить низка художніх книжок, зокрема ліричних – «Нашестя ангелів» (1993), «Ураган тисячоліть» (1997), «Ідеологія повстань» (2004), «Жура журавлів» (2019), а також короткої прози – «Ломиголівка» (2015), «Червона лінія» (2018).