Лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко провів аналогія між січовими стрільцями та воїнами АТО. Сьогодні він узяв участь у заходах з нагоди 100-річчя боїв на горі Лисоня, що на Тернопільщині. Наливайченко зізнається: сюди його привела славетна дата і він радий бути в команді однодумців – «тих хто розуміє важливість її для української Незалежності».

Бої за гору Лисоня вважаються найкривавішими в історії героїчної боротьби куренів січових стрільців. Саме тут загони молодої генерації українців вступили у нерівний бій із російською армією. У тих боях українські воїни проявили неабияку мужність. Показали приклад, як українські герої можуть протистояти агресору.
«Звідки такі історії захисту вже в новітній історії Незалежної України? Звідки в наших дітей така мотивація рішучість і сміливість? Звідси – з Лисоні. Не дали ще на початку становлення Держави зруйнувати цю гору і пам’ять про неї. І ось тепер такі місця роблять Україну сильнішою. Це на генетичному рівні з‘являється», – заявив В. Наливайченко.
Він підкреслив, що кожного разу приїздить на Лисоню вшанувати пам’ять про нескорених УССців, які ціною власного життя зупинили ворога. «Лисоня, Конюхи, Маківка, Гаімаки – це трагічна і, водночас, звитяжна географія нашої національної гідності і слави! Слов’янськ, Іловайськ, Дебальцево, Донецький аеропорт – це криваві, але й героїчні координати нашого сьогодення, бо наша боротьба за свободу далеко не закінчена», – вважає лідер Руху «Справедливість».

Наливайченко вимагає розсекретити усі державні архіви, особливо у Генпрокуратурі, МВС

Лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко, який сьогодні взяв участь у відзначенні 100- річчя боїв на горі Лисоня (Тернопільщина), закликав розсекретити архіви ГПУ.
«Обов‘язково треба розсекретити всі архіви, які досі не розсекречені у державних структурах, зокрема Генпрокуратурі. І зараз важливо не зупинятися. Це завдання влади, аби створений за польським зразком інститут Національної пам’яті запрацював на повну потужність. Має бути підтримка держави у відцифруванні родинної пам‘яті, документальних свідчень і світлин. Треба виставляти і вивчати архіви в університетах, аби ми не забували сторінки власної історії», – заявив громадсько-політичний діяч.
Наливайченко нагадав, що за час його роботи в СБУ, було розсекречено 7 томів архівних документів, пов‘язаних із Волинською трагедією. І треба це продовжувати робити далі. Дізнатися правду, за словами громадського діяча, особливо актуально на Тернопільщині, адже тут живуть свідки-переселенці тих подій, їхні нащадки. І важливо, заради їхньої пам‘яті, заради національної гордості визнавати і розсекречувати правду.
«Де є правда, там немає маніпуляцій. Дуже важливо визнати: Волинська трагедія сталася. Треба продовжувати досліджувати ці документи. Йти назустріч людям у їхньому бажанні ознайомитися з історією свого роду» – вважає лідер Руху «Справедливість». Він підкреслив, що з архівів відомо: тоді проти поляків воювала ціла машина російської радянської системи, і зараз те, що тоді вчиняли проти поляків, та сама система вчиняє вже проти українців.
«Уже на нашій території та війна продовжується і методи війні ці самі. Тоді війська радянського майбутнього маршала Тухачевського, захоплюючи польські міста, створювали народні республіки. Той самий агресор, вже зараз на нашій території створює республіки ЛНР -ДНР. Ось де відповідь. Ось хто стоїть за цими трагедіями. І тоді і зараз, і на території України і Польщі діяли шпигуни та провокатори, які розпалюють і розбурхують націоналістичні питання. Все це – серйозні загрози нацбезпеці», – вважає Валентин Наливайченко.

_DSC3123

_DSC3182

_DSC3197

_DSC3213

_DSC3223

_DSC3498