Нещодавно в Угорщині, в місті Будапешті, вийшла друком збірка українських казок «Казковий дивосвіт» і розмальовка з аналогічними тематичними ілюстраціями.

Книга є результатом І-го Міжнародного конкурсу «Дитяча українська казка ХХI століття» (автор проєкту: Уляна Княгинецька, екс-голова Самоврядування українців Уйбуди (м.Будапешт), екс депутат Столичного самоврядування українців в Угорщині і екс депутат Державного самоврядування українців в Угорщині, на теперішній час – керівник Українського Центру Кардинала Гузара в Угорщині).
l-й Міжнародний літературний конкурс «Дитяча українська казка ХХI ст.» тривав із жовтня 2015 року по лютий 2016 року. Співорганізаторами конкурсу виступили Національна Спілка письменників України, Кабінет молодого автора НСПУ та «Творча лабораторія» кафедри менеджменту шоу-бізнесу КНУКіМ (Україна).
Конкурс організовано і проведено з метою розвитку і збереження української літературної мови й культури в світі, виховання у дітей та молоді національної свідомостi, плекання історичної пам’яті, збереження етнокультурного середовища. Захід був покликаний залучити молодь та дорослих до літературної творчості, сприяти розвитку і вдосконаленню письменницьких умінь.
На адресу конкурсу надійшло 83 казки з 5-ти країн світу, а саме з Угорщини, України, Польщі, Хорватії та США.
Оцінювало творчість казкарів-учасників міжнародне журі, яке очолив народний артист України, лауреат багатьох літературних премій, поет, композитор, журналіст, викладач кафедри шоу-бізнесу КНУКіМ Анатолій Матвійчук. Також з українського боку членами журі були член НСПУ Леся Мудрак і член громадської ради при Міністерстві культури України, викладач кафедри шоу-бізнесу, керівник «Творчої лабораторії» КНУКіМ канд. пед. наук Олена Диба.
Від Угорщини в оцінюванні взяли участь доцент кафедри української мови Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, лектор української мови Сеґедського наукового університету, канд. філол. наук Ірина Багмут; філолог, педагог, лауреат Міжнародної літературної премії «Карпатська корона» Валентина Зінченко та філолог, педагог, співробітник кафедри української мови Сеґедського наукового університету, співавтор серії книжок «Сходинка» Вікторія Штефуца.
Представлені на конкурс казки вирізнялися тематичним і жанровим розмаїттям. Вони виявили творчі здібності учасників і засвідчили їхній загальний культурний рівень і духовне зростання. Незалежно від віку та літературних смаків учасники продемонстрували глибокі знання рідної мови, сучасне бачення навколишнього світу і вселили віру в подальші творчі пошуки.
Найважливішим підсумком конкурсу стала не стільки кількість набраних балів, як сама участь дітей та дорослих і творча співпраця. Адже завдяки кожному учаснику літературний конкурс об’єднав представників діаспори у п’яти країнах світу! Завдяки цьому заходу вдалося розширити культурні зв’язки з Україною, зміцнити взаємодію зі світовою діаспорою й успішно реалізувати започаткований літературно-мистецький проект, який, як сподіваємось стане традицією.
Організатори висловлюють всім учасникам і партнерам щиру подяку за участь у міжнародному конкурсі «Дитяча українська казка ХХI століття», за плідну творчу співпрацю і вагомий внесок у розвиток і збереження української літературної мови й культури в світі.
Сподіваємось на подальшу співпрацю та бажаємо всім натхнення, творчих успіхів, нових пошуків і надбань.
Продовження конкурсу буде!

Уляна Княгинецька