23 вересня громадський культурно- мистецький центр «Чернівці» презентував творчу студію «Окрилена словом» відомої буковинської поетеси з Новодністровська, лауреатки літературно-мистецьких премій ім. Ольги Кобилянської (2006) та Івана Нагірняка (2021), членкині Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, володарки медалі «За вірність заповітам Кобзаря», авторки 7 збірок, співавторки понад 100 пісень Інни Гончар.

Її представила ініціатор зустрічі, директорка громадського центру Лідія Анциперова, запропонувавши увазі присутніх усім серцем відчути творчу палітру авторки. Також Інну Михайлівну вітала провідний бібліотекар відділу краєзнавства Чернівецької обласної наукової універсальної бібліотеки імені Михайла Івасюка, голова творчого клубу «Дебют» Ольга Серебріян, виконавши приємні місію: вручивши диплом-відзнаку Загально-національного конкурсу «Українська мова – мова єднання» за літературно-художнє видання «Звучить розчулено струна». Серед шанувальників була і голова відділу «Союзу українок» у Чернівецькій області Олена Пономаренко, яка, висловивши захоплення поезією Інни, представила її як голову Новодністровського осередку. Своїми приємними враженнями від знайомства висловила київська поетеса Ангеліна Соломко.

Сама ж Інна Гончар, натхненна стрічанням, поділилася на своїй сторінці у фейсбуці: «Це було дуже хвилююче — бо відбулася презентація моєї Творчої студії «Окрилена словом» у громадському культурно-мистецькому центрі «Чернівці» Czernowitz Art Info Centre! Це було дуже атмосферно – бо я бачила захоплені погляди моїх друзів, знайомих і незнайомих шанувальників поетичного слова і відчувала голос душевних струн! Це було справжньо – бо все почалося із привітної посмішки й обіймів з дивовижною жінкою, директоркою Центру Лідією Анциперовою, яка запросила на цю зустріч і благословила надалі такі стрічання! Це було мелодійно і трепетно-пісенно – бо на зустрічі прозвучали пісні на мої слова у виконанні моїх творчих співавторів Тетяни Михайлецької з Канади та Геннадія Володька із Києва. Це було телевізійно, бо справжній профі, знаний на Буковині та за її межами телеоператор Віктор Верхоляк фільмував усі моменти! Це було памʼятно, бо маю чудову колежанську підтримку моїх чудових професіоналів Анастасії Жалюк з Новодністровського радіо та Володимира Жука з Дністровської ГАЕС! Це було таки напрочуд дебютно – бо моя берегиня Ольга Серебриян із клубу «Дебют Читання» і неймовірна художниця-упорядник моїх уже 4 збірок Раїса Рязанова дали мені колись особливий творчий старт у Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Михайла Івасюка! Це було надзвичайно приємно – бо нарешті познайомилась із чудовою і дуже привітною легендою буковинської тележурналістики Жанною Одинською! Це було душевно – бо я згадувала свій перший творчий старт у Чернівецькому обласному меморіальному музеї Володимира Івасюка, що відбувся завдяки тодішньому директору Парасковії Нечаєвій і тепер уже продовжується разом із науковою співробітницею музею Оленою Логіновою! Це було несподівано трояндово – бо Олена Пономаренко захопила і мотивувала покласти моє слово на особливе служіння Союз Українок! Це було до сліз зворушливо і вдячно – бо мене підтримували мої рідні!

Це було дуже привітно, це було благословенно, бо після завершення цих мистецьких обіймів іще однин мій вірш отримав пісенні крила від буковинської поетеси, авторки і виконавиці Наталії Максимчук. А вже найперше, що зранку мені прийшло у соцмережі, це пробний фрагмент нової пісні з Тетяною Михайлецькою на мої слова, що стали підтвердженням Божої ласки на цій неймовірній зустрічі з неймовірними людьми!

***

Можна зігрітися біля вогню:

Дрова потріскують, бавлячи вечір.

Можна зігрітися біля душі:

Болі і вдячність поклавши на плечі.

Можна зігрітися біля біди:

Переписавши бекари й бемолі.

Можна зігрітисяу темноті:

Світлом чиєїсь звичайної ролі.

Можна зігрітися дотиком слів:

Відстані, справді, отут ні до чого.

Можна зігрітися нишком самій:

Щиро довірившись з вірою Богу.

Можна зігрітися, через вікно,

Глянувши раптом на колір світання.

Можна зігрітися й інших зігріть:

Є у природи момент обертання!

(20.09.2021)»

Натомість Лідія Анциперова на завершення зустрічі сказала: «Ваша поезія, пані Інно, надихає людей і не залишає байдужими. Ваша поезія ніжна, тендітна, чутлива, яскрава, сильна, потужна, переможна! Щира подяка вам від чернівчан, внутрішньо переміщених осіб за подароване натхнення, за віру в Перемогу України! До нових зустрічей!»

За матеріалами Czernowitz Art Info Centre