Чергова сумна звістка сколихнула наших краян – 31 січня жахлива війна на сході України забрала життя ще одного славного воїна, військовослужбовця 128-ої гірсько-піхотної бригади, уродженця Вербова 35-річного Володимира Дідуха.

У зоні проведення АТО Володимир Васильович Дідух – із серпня минулого року. Навчання проходив у військовій частині м. Мукачева. Служив водієм-санітаром в м. Щастя Луганської області, потім у ще одній «гарячій точці» – м. Дебальцеве на Донеччині. Разом із медиками, представниками Червоного Хреста перевозив поранених бійців, надавав їм допомогу.
Народився Володимир Дідух 27 серпня 1979 року в с. Вербів (Старий Вербів). У 1994 р. закінчив місцеву школу. Добре вчився, любив займатися спортом. Згодом працював водієм у ТзОВ «Вербів», трудився на полях, у всьому допомагав батькам, піклувався про хвору матір.
За словами сільського голови Ігоря Чернецького, Володимира у селі знали як доброго, щирого, працьовитого веселого хлопця. Ще недавно, на Різдвяні свята, перебував удома на ротації, відвідував Богослужіння у церкві, колядував і веселився з рідними й товаришами, мріяв про мир, будував плани на майбутнє. Не судилося…
Всередині січня Володимира вербівці знову проводжали на війну, в гарячий небезпечний Донбас. Востаннє. Страшні бої під Дебальцевим приносять щодня нові втрати. Не уникнув ворожого снаряда і воїн Бережанської землі Володимир Дідух. З болем у душі, на колінах, з лампадками й національними прапорами в руках, в останню путь проводжали Воїна-Героя тисячі людей вздовж дороги в Козовій, Дибщу, Комарівці, Шибалині, Бережанах, Лапшині, Вербові. Відспівували 6 лютого на пл. Ринок м. Бережани, біля Церкви Пр. Трійці, а в суботу, 7 лютого, велелюдний похорон за участю 25 священиків різних християнських конфесій, представників сільради, школи, районної влади, «Самооборони», військовиків Бережанської військової частини, мешканців та гостей нашого краю, відбувся у його рідному селі Вербові. Зворушливо звучали молитви у церкві, де так любив молитися за життя Володимир, вірші, які присвятили йому односельці. Поховали захисника України на сільському цвинтарі.
Щиро співчуваємо родині, односельцям, усім, хто знав Володимира Дідуха. Ніколи не забудемо Тебе, наш Друже, наш нескорений Герою!

Тетяна Будар, м. Бережани.

володя7

2015_02_06 041

2015_02_06 017

2015_02_06 077