Завтра, 11 лютого, о 18.00 год. у ПК “Березіль” (Тернопіль) відбудеться концерт народно-самодіяльного ансамблю воїнів-“афганців” “Долг”, лауреата міжнародних та всеукраїнських фестивалів патріотичної пісні.

Захід присвячений 26-й річниці виведення військ з Афганістану. Концерт благодійний, під час нього будуть збиратися кошти на потреби воїнів АТО.

Народно–самодіяльний колектив–гурт ”Долг”
1987 рік став знаменною датою в житті відомого як в Україні, так і на теренах СНД, народно–самодіяльного колективу-гурту ”Долг” Тернопільської обласної організації УСВА. Саме в 1987 році в м. Ашхабад проходив перший всесоюзний зліт воїнів – “афганців” СРСР, а там, по той бік кордону, вирувала жорстока афганська війна. На цьому зльоті побувала делегація воїнів–“афганців” з Тернопільщини, в складі якої були сьогоднішні учасники гурту Віктор Маришев та Ярослав Гринчишин. Перед учасниками зльоту з концертною програмою виступили знамениті в ті часи ансамблі ”Голубі берети” , ”Каскад” та Олександр Розембаум. Будучи в захваті від концерту, в хлопців виникла ідея створити свій ансамбль військово-патріотичної пісні на Тернопіллі.
Повернувшись додому, сповнені вражень, ентузіазму та натхнення, почали втілювати свою ідею в життя. Незабаром, підібравши музикантів з числа ветеранів афганської війни, хлопці створили гурт ”Долг”, назва якого взята з життя афганської війни, адже ми всі тоді виконували “інтернаціональний долг” (обов’язок) в Афганістані.
Почався життєвий та творчий шлях колективу. Постійні репетиції та концерти в різних куточках України, навчальних закладах. Згодом прийшли і перші перемоги на всесоюзних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях патріотичної пісні. А в 2004 році гурт ”Долг” був удостоєний високого звання – народно-самодіяльного колективу.
Е.М.Ремарк казав, що той, хто хоча би один день побував на війні, вже ніколи не зможе її забути, все його наступне життя так чи інакше буде пов’язане з нею. Не змогли забути Афганістан, запеклі бої та полеглих побратимів і хлопці з гурту ”Долг”.
Їх пісні – це не лише пам’ять про афганську війну, але і данина мужності, стійкості, вірності обов’язку воїнів-“афганців”, що пройшли через її горнило, вшанування пам’яті загиблих. Пісні про війну, але закликають до миру, стукають у серце кожного, примушують замислитись над тим, чи варті чужоземні інтереси крові синів України.
Керівник гурту ”Долг” Віктор Маришев підкреслює, що колектив хоче пронести через пісню всю біль війни в Афганістані, адже Україна зазнала величезних людських втрат, а пам’ять про цю десятирічну війну повинна жити. Сьогодні молоде покоління має вчитися мужності, відваги, самопожертви, як на прикладах воїнів Другої світової війни, так і афганської війни, щоб з честю виконати обов’язок.
Творчість гурту ”Долг” нікого не залишає байдужим та високо оцінена. Колектив є переможцем всеукраїнських фестивалів в містах Кузнецовськ, Котовськ, Орджонікідзе, Южноукраїнка, міжнародних фестивалів в містах Москва, Нижній Новгород, володарі гран-прі п’ятого міжнародного фестивалю ”Солдати 21-ого століття ” в Харкові та ряду інших фестивалів різного рангу.
За період творчої діяльності колектив випустив в світ 3 музичні альбоми під назвами:”Афганська дружба”, ”Афганістан в моїй душі”, ”Материнська доля”.
Склад колективу з роками частково мінявся. З різних причин покинули гурт колишній керівник Михайло Типило, брати Володимир та Роман Лотецькі, які відіграли важливу роль у створенні та творчості колективу.
Сьогодні гурт ”Долг” виступає в такому складі:
– Віктор Маришев – керівник групи, гітара, вокал;
– Ярослав Гринчишин – клавішні, вокал;
– Іван Крайникович – бас-гітара;
– Ігор Жеребецький – барабани;
– Віктор Вентура – соло-гітара, вокал.
Зичимо гурту ”Долг” нових творчих здобутків і миру на нашій землі.

Василь Когут,
заступник голови Тернопільської ОО УСВА.