На всі, мабуть, знають, що більше 50-ти років тому чортківчани мали жити не в Чорткові, а у Червоному. Саме таку назву готувалось дати  місту над Серетом.

А було це ось як. У 1949 році тодішній керівник УРСР Микита Хрущов напередодні 70-річчя з дня народження Сталіна вирішив зробити йому своєрідний подарунок – перейменувати деякі обласні центри республіки, щоб увіковічнити пам’ять «вождя всіх народів». Але Сталін з невідомих причин не підтримав цієї ініціативи.
Та азарт перейменування в Україні не зник. Голова Президії Верховної Ради УРСР Михайло Гречуха та Леонід Мельников, що змінив Хрущова, перейшли до перейменування уже десятків населених пунктів районного масштабу. Так у довідку про населенні пункти Української РСР, які підлягали перейменуванню, потрапив і Чортків. Тодішнім керівникам, виявляється, не сподобалось, що «Чортков (райцентр Тернопольской области) назван в честь польського князя Чертковского». Тому й запропонували «переименувать город Чертков в город Червоный»
З Тернопільської області передбачалось перейменувати і Бучач, названий, як помилково було сказано в довідці, на честь польського землевласника Бучацького. Йому було придумано нову назву Межиречье, а району Межиречный.
Але чортківчанам так і не вдалось пожити у Червоному, а бучачанам – в Межиріччі, як зрештою, мешканцям Білобожниці в Мельничуковому.