7 тисяч гривень зібрали чортківські волонтери на кінопоказах під відкритим небом, аби придбати нову браму для Чортківського замку. Нещодавно її урочисто відкрили та освятили.

Ось і результат, досягнутий Активною молоддю Чорткова!!! Спільними зусиллями ми досягли поставленої мети, – пишуть на своїй сторінці в соцмережах волонтери спільноти Фортеця КІНО. – Спасибі усім, хто допомагав нам весь цей час. Велике спасибі усім волонтерам, які тратили свій час та сили, дирекції та робочим НЗ „Замки Тернопілля”, які усілякими способами підтримували, усім доброчинцям, які сприяли показам, ну і звичайно усім людям, які прийшли і зробили внесок у розвиток замку та міста!
Дерев’яну замкову браму виготовив місцевий столяр Микола Гаєвський.
Така брама коштує близько 15 тисяч, а наш місцевий майстер зробив для нас дуже велику знижку, і з робив її за 7,5 тисяч гривень, – розповідає координатор проекту Фортеця Кіно Степан Гречківський. – 7 тисяч ми вже заплатили, і в нас є домовленість, що ще 500 гривень плануємо зібрати під час наступного кінопоказу.
Браму в замку Гольських спочатку планували робити кованою, бюджет якої також з великою знижкою був 16 тисяч, але зробили браму швидше, бо в замку проводили фестиваль. Вона вийшла бюджетнішою, але не менш гарною навіть і без кованих елементів, розповідає волонтер.
Нагадаємо, активна молодь Чорткова пропрацювала майже усе літо над проектом Фортеця КІНО, аби зібрати кошти на нову браму для місцевого замку Гольських. Кінопокази влаштовували як в Чортківському, так і в Збаразькому замку. До речі, відвідувачі кінопоказів мали можливість не лише переглянути відомі українські фільми. Перед одним з показів усі бажаючі мали можливість подивитись частину від унікальної виставки “Історія кіно в апаратах”, постріляти з лука.
На осінь буде ще один показ і на цьому сезон показів на цей рік буде завершений, а продовжиться кіно під відкритим небом вже з наступного року, зазначив Степан Гречківський.
– Показ відбудеться в перший-другий тиждень вересня, дату ми ще уточнюємо, – розповідає співрозмовник. – Хочемо переглядати кіно „Хайтарма” про виселення татар з Криму. Наразі шукаємо контактів з режисером фільму, щоб отримати дозвіл на показ.
Волонтери планують і надалі продовжувати збирати кошти для облаштування замку в Чорткові.
– Наш проект отримав дуже хороші відгуки, – каже Степан Гречківський. – Нас запрошують в Бучач, ми влаштовували показ в Збаражі, від дирекції національного заповідника є велика підтримка, бо фінансування від держави є дуже малим і його не вистачає для функціонування замку.

1440591644_VxMkdJArbwM

20 хвилин

One Response

  1. Влад

    для піару замок “гниле” місце. хто за нього вже не брався і все марно… щось там зробив і до побачення, забули. чекаємо нових виборів. через 100-200 років може там і якесь буде пуття. але це вже зовсім інша історія, про нових господарів цих земель: може поляків, може росіян, а може і ще когось. треба копати в дупу “дибілів”, які живуть на цих землях і ні на йоту нічого не зробили, собі не можуть дати ради!