Відомий чортківець Василь Махно (язик інших слів не хоче добирати) у цьогочассі проводить презентаційний тур по містах України, де репрезентує читачам свою нову книжку “Ровер” (вірші та есеї ), яка цього року побачила світ у Тернопільському видавництві “Крок”.

Завтра, у п’ятницю, 5 червня, о 18.00 год. Василь Махно відвідає і місто свого народження – Чортків. Зустріч має відбутися в Арт-кафе “Нептун”. Модерувати цей захід буде молодий чортківський літератор Олександр Медяник. На зустріч з Василем Махном, впевнені, зійдеться багато талановитої чортківської молоді, не мине стороною цю подію і творча інтеліґенція міста. На презентацію книжки Василя Махна приїде і директор видавництва “Крок” Юрій Завадський, знаний поет, кандидат філологічних наук.

Довідка. Василь Махно народився у Чорткові в 1964 році. Закінчив Тернопільський педагогічний інститут (нині ТНПУ), викладав літературу у Тернопільському університеті, а згодом — у Ягеллонському (Краків). Учасник гурту «Західний вітер» (1992). Кандидат філологічних наук (1995). З 2000 р. проживає у Нью-Йорку, працює у НТШ-Америка.
Лауреат премій ім. С. Будного (1994), журналу «Кур’єр Кривбасу» (2008, 2009), Фонду Лесі та Петра Ковалевих (2009). Учасник міжнародних поетичних фестивалів. Василь Махно – поет, есеїст, перекладач. Видав шість поетичних збірок, найголовніші з яких: “Книга пагорбів та годин” (1996), “Лютневі елегії та інші вірші” (1998), “Плавник риби” (2002), “38 віршів про Нью-Йорк і дещо інше” (2004) книжку перекладів польського поета Збіґнєва Герберта “Струна світла” (1996), поетичну антологію “Дев’ятдесятники” (1998), літературознавче дослідження “Художній світ Богдана Ігоря Антонича” (1999).
Перекладає сучасну польську, американську, сербську поезію.
Вірші та есе перекладалися польською, англійською, сербською, німецькою, вірменською, російською, румунською та словенською мовами. Окремими виданнями виходили вибрані вірші у Польщі “Wedrowcy” (2003), “34 wiersze o Nowym Jorku i nie tylko” (2005).
Належить до Асоціяції українських письменників та PEN Club (США).