Україна налічується немало церков, у яких з незапам’ятних часів зберігаються чудотворні ікони матері Божої. 
До них безперервним потоком сходяться прочани, щоб випросити ласки і здоров’я для своєї родини, зцілитися душею, вимолити кращу долю для себе і усього українського народу. Чортківщина славиться кількома чудотворними іконами, серед яких гідне місце посідає чудотворний образ Матері Божої Чортківської, що знаходиться у домініканському костелі св. Станіслава. Про цей образ багато пишуть і говорять у Західній Європі, але для наших краян, як це не дивно, він залишається маловідомим або й зовсім не знаним.

Протягом століть у костелі св.Станіслава оо. домініканців у головному вівтарі був приміщений чудотворний образ Матері Божої Розарію (св.Вервиці), опікунки полонених і поневолених. Правдоподібно історія чудотворного образу починається з Островні під Вітебськом (кінець ХУст.), де він був знаний, як Островецький. У 1654 році під час експансії росіян на білоруські землі домініканці таємно вивезли образ до Львова і помістили у костелі св. Марії Магдалини. Там протягом десяти років образ прославився 86-ма чудами.
Польський король Як Казимир під час військового походу на Москву (1663) подарував святу реліквію чортківським оо. домініканцям.   Раніше на образі був напис латинськими літерами: „Ян Казимир, король Польщі, був у Чорткові з чудотворним образом із Островні”.

У Чорткові цей чудотворний образ Матері Божої Розарію був у великій пошані 300 років. Його прикрашали срібні корони і шати, воти і коштовності. У 1945 році святу реліквію було перевезено до Кракова, де її піддали консервації, а у вересні 1983 року вона виставлена в каплиці Косовських костелу св.Яцка у Варшаві.

В наш час у Чорткові знаходиться її копія, яку 29 серпня 2009 року було короновано.
Ще  у 2002 році корону освятив Святіший Отець Іван Павло ІІ, а вклав на скроні Ісуса і Марії Львівський Митрополит архієпископ Мєчислав Мокшицький.
В Чортківському костелі оо. домініканців разом із Львівським Митрополитом співслужили Святу Месу єпископ ординарій Луцької дієцезії Маркіян   Трофім’як, єпископ Львівської Архідієцезії Леон Малий, о. Дмитро Григорак, ЧСВВ Апостольський адміністратор Бучацької єпархії та священики римо-католицької і греко-католицької Церквов. В урочистості взяли участь також священики Української Православної Церкви.
Після Меси відбулася процесійна хода вірних вулицями Чорткова, де коронована Мати Божа Розарію відвідала всі храми міста. Під час процесії люди молилися, співали і випрошували потрібні благодаті.

Володимир Погорецький.