Довкола цього питання велася дискусія учасників велелюдного круглого столу, проведеного  27 лютого у приміщенні Чортківської районної ради. Він зібрав представників усіх зацікавлених сторін: громадських організацій та політичних партій, місцевих органів влади, закладів освіти та культури, депутатів рад різного рівня, журналістів, підприємців.

Впродовж минулого року активістами громадських організацій було запропоновано кілька ініціатив увічнення пам’яті героїв Революції Гідності та воїнів-земляків, котрі загинули на Донбасі, захищаючи Україну від військової агресії. Втім жодного з цих задумів поки що не реалізовано. Тимчасом час спливає і дедалі більше людей задає питання: «Невже ми так швидко забули їх ?! Чому нічого не робимо ?!»…

Наразі учасники круглого столу погодилися щодо необхідності зробити конкретні кроки вже ближчим часом: у березні – квітні. Йдеться про заходи, котрі не вимагатимуть жодних видатків з місцевих бюджетів. Які можна реалізувати силами і коштом людей доброї волі.

Йдеться про становлення меморіальних дощок та висадження меморіальних дерев пам’яті Романа Ільяшенка та Дениса Громового у м. Чортків та с. Росохач. Є пропозиція висадити Дерево пам’яті  Романа Ільяшенка на території біля Церкви Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у м. Чорткові, де проводжали у останню путь героя. Пропонується висадити Дерево пам’яті  Дениса Громового на території біля Катедрального собору Верховних апостолів Петра і Павла, а також у с. Росохач, де його поховано. До проведення зазначених заходів пропонується залучити громадськість міста та району, учнівську молодь, духовенство.

Учасники круглого столу одностайно підтримали також ініціативу створення у Чорткові «Парку Героїв Небесної Сотні» по вулиці Володимира Великого, 1. Йдеться про вільну від забудови територію поблизу гідрологічної станції. Створення парку на цій території та саме така його назва  передбачені проектом «Комплексної зеленої зони міста Чорткова», що розроблений на замовлення міської ради конструкторським бюро Національного лісотехнічного університету України. Питання про створення тут парку не раз порушувалося мешканцями цього мікрорайону, що підтверджено багатьма письмовими колективними зверненнями. Він у майбутньому міг би стати місцем культурного дозвілля для мешканців цілого міста, але перш за все вулиць Володимира Великого, Маковея, Січинського, Ягільницької, Золотарка … Тут вже зараз проживає біля 10 тисяч мешканців, триває активне житлове будівництво, але досі немає жодного парку.

Тож зібранням було запропоновано винести питання про відведення земельної ділянки під «Парк Героїв Небесної Сотні» на найближчу сесію міської ради.

Відповідне звернення ініціативної групи, адресоване місцевим органам влади, наразі підписали:

Юхим Макотерський, депутат Чортківської міської ради, Почесний громадянин м. Чорткова;

Володимир Мармус, політичний в’язень радянського режиму;

Олександр Стадник, депутат Тернопільської обласної ради;

Любомир Білик, депутат Чортківської міської ради, директор Чортківського державного медичного коледжу;

Роман Пахолок, директор Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Барвінського;

Тетяна Яблонь, депутат Чортківської районної ради, представник Народного Руху України;

Володимир Погорецький, представник районної організації Української спілки ветеранів Афганістану;

Сергій Гусак, представник районної організації «Правого Сектору».

Олександр Степаненко, представник ЕГО «Зелений Світ».

Збір підписів триває…

 

Паркові Героїв Небесної Сотні  у нашому місті – БУТИ!