Наступної п`ятниці, 25 січня, в етно-майстерні «Куферок», відбуватиметься презентація персональної виставки фоторобіт знаного на теренах краю фотомаестро Ореста Лижечки – учасника й лауреата міжнародних виставок, конкурсів та фотосалонів більш ніж у півста країнах світу, члена AFIAP.

У пошуку гармонії

Нині фотографують усі, або майже усі. Сплеск розвитку цифрової фотографії та комп’ютерних технологій породжує ситуацію, коли робити якісні фотознімки, здається, може будь-хто. Причому робити це швидко та без зусиль. Тривалі чаклування фотографів над світлофільтрами та ванночками з реактивами, схоже, назавжди відійшли у минуле… Але технічна якість сучасного цифрового фото – то звісно ще далеко не гарантія їхньої художньої довершеності.
Знайти, побачити і передати досконалу картину реальності під силу лише Майстрові. Та створити ВЛАСНУ реальність, відштовхнувшись від реальності буденного, може лише Художник Божою милістю. Ця, рукотворна, паралельна реальність, часом видається більш живою, напруженою, пульсуючою аніж та, що оточує нас. Саме вона бентежить та лікує душу, розкриває очі, виховує!..
Роботи Ореста Лижечки вирізняє лише йому властивий неповторний художній почерк. У ньому – бринить ностальгія за кожною миттю, кожною зустріччю з Життям – з його гармонією і дисонансами, які розкриваються лише сьогодні і більше ніколи не повторяться.
Часом дивуєшся, з яких непомітних буденних сюжетів він створює свої художні образи. От стоїть сірий, здавалося б – найбуденніший з днів, сповнений звичного нам сміття, калюж, бризок болота з-під коліс авто і роздратованості усіх проти усіх.
Але приходить Митець і викресає з тієї всепоглинаючої буденності – Свято. І фотокамера в руках у нього – то лише робочий інструмент… Творчим матеріалом тут є його власна душа, власні очі і … саме Життя.
Хтось з тих, хто виступав на виставці зауважив, що у фотопортретів роботи Ореста Лижечка – ЙОГО ОЧІ. Та у тому то й річ, що не лише у фотопортретів! На усіх його вдалих роботах – будь-то портрети, пейзажі, натюрморти, просто замальовки з життя – ВІН, ЙОГО ОЧІ , ЙОГО НЕБАЙДУЖИЙ ПОГЛЯД!
Дякуємо Вам, Маестро…
Олександр Степаненко